Zarządzanie, technologie i proces transformacji cyfrowej – startujemy z trzema cyklami wirtualnych szkoleń

  • Eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości opowiedzą m.in. o zwinnym podejściu do planowania zmian w firmach i zrobotyzowanej automatyzacji procesów.
  • Biorący udział w spotkaniach poświęconych nowoczesnym rozwiązaniom, dowiedzą się, jak wykorzystać AI, big data oraz druk 3D w produkcji.
  • Z kolei w czasie warsztatów o cyfryzacji, specjaliści szczegółowo omówią metodykę ADvanced MAnufacturing.
  • Spotkania, zależnie od tematu, rozpoczynają się 8 lub 9 grunia – poniżej linki do zapisów na poszczególne cykle.

Uczestnicy wszystkich serii na początku wezmą udział w spotkaniu poświęconym przybliżeniu założeń i standardów czwartej rewolucji przemysłowej. Szkolący się w dziedzinie zarządzania 4.0 dowiedzą się, jak zwinnie planować wdrożenia nowoczesnych rozwiązań przemysłowych oraz jak mogą skorzystać z zasobów, które już mają w firmach. Zapoznają się również z tematyką lean managementu, zarządzania ludźmi w zmianie oraz zrobotyzowanej automatyzacji procesów.

Nowoczesna produkcja

Podczas warsztatów poświęconych technologiom, eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości przybliżą, jak zastosować rozszerzoną rzeczywistość, sztuczną inteligencję oraz big data w utrzymaniu ruchu w zakładach przemysłowych. Ponadto wytłumaczą, jak podejść do robotyzacji i omówią temat wykorzystania druku 3D w metalu w wytwórstwie. Ostatnie spotkanie będzie dotyczyło cyberbezpieczeństwa systemów internetu rzeczy – prowadzący opowie o rodzajach ataków specyficznych dla IoT, ich konsekwencjach, a także środkach zaradczych.

Transformacja cyfrowa

Szczegóły o wirtualnej organizacji i obszarach standaryzacji poznają osoby zapisane na szkolenia z cyklu o przekształcaniu przedsiębiorstw. Zaproszeni specjaliści poruszą kwestię zarządzania zmianą w budowie przemysł 4.0, z uwzględnieniem takich wątków, jak czynniki zmiany czy rola pracowników w procesach transformacji. Prowadzenie przekształceń na podstawie metodyki ADMA to kolejny temat spotkań. Natomiast ostatnie szkolenie będzie poświęcone możliwościom finansowania wdrożeń za pomocą dotacji, pożyczek, inwestycji oraz mechanizmów podatkowych.

Rejestracja

Zgłoszenia na spotkania prowadzone on-line przyjmujemy w dziale Wydarzenia. Strony poszczególnych cykli:

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Wystarczy jednorazowa rejestracja – zapisani, deklarując chęć udziału w serii, otrzymają zaproszenia na wszystkie spotkania zaplanowane w ramach danego obszaru. Spotkania będą prowadzone w platformie MS Teams.