Nowy nabór
Platforma Przemysłu Przyszłości ogłasza nowy nabór kandydatów do zespołu eksperckiego. Chcemy wzmocnić naszą grupę specjalistów o osoby biegłe w dziedzinach związanych z Europejskim Zielonym Ładem (European Green Deal), z tworzeniem kultury innowacji w firmach oraz kształtowaniem kompetencji pracowników. Zależy nam też m.in. na ekspertach zajmujących się nowymi modelami biznesowymi. Poniżej precyzujemy obszary merytoryczne oraz przedstawiamy szczegółowe zasady rekrutacji. Zapraszamy do współpracy z PPP na rzecz rozwoju przemysłu 4.0 w Polsce!

Nowe dziedziny
- Ekosystem innowacji – rozumiany jako zdolność do tworzenia w firmach kultury organizacyjnej, sprzyjającej rozwojowi oraz innowacyjności – zarówno w otoczeniu zewnętrznym (otwarcie na startupy i programy akceleracyjne), jak i wewnętrznym (przykładowo poprzez systemy innowacji pracowniczych). Kandydat na eksperta powinien znać mechanizmy pozwalające przedsiębiorstwom na skuteczną współpracę ze swoim otoczeniem – zarówno instytucjami badawczymi, uczelniami czy inkubatorami, ale także z otoczeniem biznesowym, samorządami i administracją państwową.
- Zielony przemysł – działania na rzecz zrównoważonej gospodarki, ujęte w Europejskim Zielonym Ładzie. Obszar obejmuje zagadnienia związane ze wspieraniem innowacji przemysłowych oraz logistycznych, technologii przyjaznych środowisku, większej efektywności energetycznej, z ograniczaniem emisyjności sektora energii i rozwoju energetyki alternatywnej.
- Kompetencje przyszłości – działania mające na celu wychowanie nowego pokolenia innowatorów, z jednej strony, a z drugiej, kształtowanie kompetencji pracowników funkcjonujących już na rynku pracy, zgodnie z ideą uczenia się przez całe życia i w kierunkach, które określiło Światowe Forum Ekonomiczne. Eksperci będą wspierali Platformę Przemysłu Przyszłości w zakresie rozwijania nowych kompetencji pracowników i szukania dróg rozwoju zawodowego, tak by wykorzystać postępującą cyfryzację.
13 dziedzin
- Nowe modele biznesowe
- Ekosystem innowacji
- Zielony przemysł
- Kompetencje przyszłości
- Automatyzacja i robotyzacja linii produkcyjnych oraz coboty
- Oprogramowanie obniżające koszty prototypowania i wprowadzania produktów (CAx, FEM, MES, CFD itp.), cyfrowy bliźniak i digitalizacja
- Analityka danych, big data, chmura obliczeniowa, edge computing
- Druk 3D
- Przemysłowy internet rzeczy
- Sztuczna inteligencja
- AR i VR
- Łączność 5G
- Cyberbezpieczeństwo

Współpraca ekspercka
Zaangażowanym osobom będziemy odpłatnie zlecali następujące działania:
- opracowanie materiałów specjalistycznych – drukowanych lub prezentowanych online (m.in. artykuły, opinie, wypowiedzi eksperckie, white papers, case studies)
- udział w webinariach, prezentacjach i podcastach
- prowadzenie wykładów lub szkoleń z zakresu technologii przemysłu 4.0
- doradztwo zdalne
- projektowanie, rozwój, obsługa oraz udział w prezentacjach demonstratorów technologii p4.0
- opracowanie ekspertyz, a także świadczenie usług doradczych dla przedsiębiorców.
Stawki honorariów można znaleźć w Regulaminie rekrutacji ekspertów – poniżej.
Jak się zgłosić?
Zainteresowany współpracą z PPP powinien:
- uzupełnić i podpisać Formularz zgłoszenia kandydata na eksperta, w którym wpisze swoje dane, przedstawi kompetencje, doświadczenie i osiągnięcia
- uzupełnić i podpisać Załącznik nr 1 do Formularza zgłoszenia kandydata na eksperta
- wypełniony i podpisany formularz wraz ze skanami załączników wysłać na adres: eksperci@fppp.gov.pl
Rozmowy kwalifikacyjne będą miały formę 15-minutowych wideokonferencyjnych prezentacji. Finałem naboru może być zawarcie umowy pomiędzy kandydatem a Platformą Przemysłu Przyszłości skutkujące dołączeniem do eksperckiego zespołu, który pracuje w naszej organizacji nad cyfrową transformacją przedsiębiorstw. Chętnych prosimy o dokładne zapoznanie się z dokumentami poniżej oraz o przysłanie zgłoszenie zgodnego z opisanymi w nich zasadami. Zapraszamy!
Jeśli mają Państwo pytania dotyczące naboru, zachęcamy do kontaktu z koordynatorem zespołu ekspertów PPP, Mariuszem Hetmańczykiem: mariusz.hetmanczyk@fppp.gov.pl, 607 146 486.
