Przejdź do treści

Inauguracja Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych w Polsce oraz Kongres EDIH


Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości mają zaszczyt zaprosić przedstawicieli instytucji ekosystemu wsparcia cyfryzacji, przedsiębiorstwa MŚP, instytucji otoczenia biznesu, konsorcjum EDIH oraz interesariuszy na uroczystą konferencję inaugurującą działalność Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych (EDIH) w Polsce.

Sieć EDIH, złożona obecnie z 136 ośrodków, została wyselekcjonowana przez Komisję Europejską w ramach Konkursu Programu „Europa Cyfrowa” pod nazwą „Initial Network of European Digital Innovation Hubs”. Spośród 25 polskich kandydatów, wyłonionych w preselekcji krajowej, Komisja Europejska wybrała 11 konsorcjów.

Kongres EDIH, pod hasłem „Szybsza droga do cyfryzacji przedsiębiorstw w Polsce”, stanowić będzie okazją do przedstawienia potencjału, który stanowią EDIH w kontekście wsparcia transformacji cyfrowej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. W związku z tym, wydarzenie jest szczególnie skierowane do instytucji ekosystemu wsparcia cyfryzacji, przedsiębiorstw MŚP, instytucji otoczenia biznesu, konsorcjum EDIH oraz interesariuszy Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W ramach konferencji zaplanowano serię wystąpień, prezentacji i paneli dyskusyjnych poruszających zagadnienia związane z cyfryzacją działalności gospodarczej. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpienia dr. Aleksandra Poniewierskiego – światowego lidera cyfryzacji i nowych technologii w jednej z największych międzynarodowych firm świadczących usługi profesjonalne i konsultingowe oraz uznanego eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony infrastruktury krytycznej, który podzieli się spostrzeżeniami na temat przemian cyfrowych jako szansy dla przedsiębiorców. W programie także organizatorzy zaplanowali 2 panele dyskusyjne na temat przyszłości transformacji cyfrowej w Polsce oraz współpracy pomiędzy instytucjami otoczenia biznesu a przedsiębiorstwami z sektora MŚP. Podczas wydarzenia nie zabraknie również prezentacji usług Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych.

Kongres nie tylko oferuje możliwość zdobycia cennej wiedzy, ale także stwarza niepowtarzalną okazję do nawiązania relacji biznesowych oraz zgłębienia potencjału, jaki oferują Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych dla rozwoju polskich przedsiębiorstw.

Organizatorem wydarzenia są Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości we współpracy z Departamentem Innowacji i Polityki Przemysłowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie inspirującym forum dyskusyjnym na temat cyfrowej przyszłości biznesu w Polsce. Pełna agenda oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na