Przejdź do treści

Piątkowe spotkanie o sposobach na cyfrową transformację


  • M.in. wykorzystanie danych do monitorowania procesów i konserwacji zapobiegawczej omówią eksperci w czasie konferencji Przemysł przyszłości w praktyce.
  • Uczestnicy wydarzenia w głosowaniu zdecydują, które zagadnienie zostanie omówione szerzej.
  • W tekście przypominamy o nadchodzącym spotkaniu z klastrami na temat wyzwań wynikających z pandemii i walki ze zmianami klimatu.
  • Branżowe wydarzenia poszerzające wiedzę, podobnie jak doradzanie przedsiębiorcom, są zadaniami PPP wynikającymi z nowej Polityki Przemysłowej Polski.

Sposoby wykorzystania danych do monitorowania budynków i produkcji, kontrolowania pracy maszyn, a także weryfikowania stanu technicznego elementów urządzeń przemysłowych, przybliżą specjaliści firm ASTOR, Bosch Rexroth i Mitsubishi Electric. Z kolei przedstawiciel Proceed Consulting pokaże, jak połączyć tzw. szczupłe wytwarzanie, znaną od lat 80. metodę zarządzania jakością Sześć Sigma i narzędzia informatyczne, żeby lepiej przewidywać zużycie maszyn. Uczestnicy konferencji poznają również podstawowe funkcjonalności aplikacji pracowników Grupy Azoty i rozwiązania ułatwiające wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym.

Terminy

Po obejrzeniu kilkuminutowych wystąpień ekspertów widzowie zagłosują na najciekawsze prezentacje. Temat z największą liczbą głosów zostanie zaprezentowany w dłuższej formie podczas kolejnego spotkania. Konferencja Przemysł przyszłości w praktyce rozpocznie się 25 czerwca o 11:00. Program prowadzony przez Dawida Solaka, członka Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości, będzie transmitowany na YouTube’ie, Facebooku i w serwisie PPP. Dla osób, które chcą dostać wiadomości przypominające o nadchodzącym webinarium, prowadzimy zapisy w dziale Wydarzenia.

Okrągły stół klastrów

24 czerwca, w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości, PPP organizuje spotkanie z przedstawicielami klastrów, poświęcone zagadnieniom Europejskiego Zielonego Ładu, cyfryzacji i rozwiązań przemysłu 4.0.

Zmiany w otoczeniu gospodarczym wywołane pandemią COVID-19 i walka ze zmianami klimatycznymi są głównymi czynnikami przyśpieszającymi cyfryzację i wymuszającymi zmianę modeli biznesowych – podkreśla Aleksandra Ścibich-Kopiec, prezes Platformy Przemysłu Przyszłości. – Bez zmian w organizacji i działaniu firmom coraz trudniej będzie skutecznie konkurować na rynku. Klastry mogą skutecznie przeprowadzić uporządkowaną transformację przedsiębiorstw w kontekście branżowych specjalizacji oraz wpłynąć na konkurencyjność całych branż.

W wydarzeniu wezmą udział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin, który omówi temat rozwoju zrzeszeń firm w polityce innowacyjnej kraju. Uczestnicy poznają szczegóły nt. finansowania działalności klastrów w nowej perspektywie finansowej i wpływu współpracy międzynarodowej na konkurencyjność organizacji przedsiębiorców.

Doradztwo 4.0

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z doradztwa prowadzonego przez PPP. Oferta obejmuje wsparcie ekspertów w zakresie organizacyjnych i technologicznych zmian w firmie, przeprowadzenie audytu zgodności procedur firmy ze standardami przemysłu 4.0, a także analizę dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa, zgodną z metodologią ADvanced MAnufacturing. Usługi wykonują eksperci PPP w ramach pomocy de minimins. Szczegółowe informacje są w dziale Doradztwo.

Polityka Przemysłowa Polski

Organizowanie branżowych spotkań poświęconych kwestiom digitalizacji przemysłu, doradzanie przedsiębiorcom czy prowadzenie audytów, są zadaniami Platformy Przemysłu Przyszłości wyszczególnionymi w Polityce Przemysłowej Polski. Dokument ogłoszony przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zakłada, że podstawą wsparcia sektora wytwórczego, jest 5 osi rozwojowych: cyfryzacja, zielony ład, bezpieczeństwo, lokalizacja oraz społeczeństwo wysokich kompetencji.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na