estarupdays2

Do 20 marca Start-up Challenge czeka na autorów nowoczesnych rozwiązań

  • Udział w wydarzeniu mogą wziąć twórcy innowacji dotyczących m.in. Przemysłu 4.0.
  • Finaliści zaprezentują swoje koncepcje w maju podczas Europejskiego Forum Gospodarczego.
  • Rywalizacja jest szansą dotarcia do inwestorów i mediów.
  • Konkurs Start-up Challenge 2020 organizuje Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.

Start-up Challenge 2020 to konkurs dla pomysłodawców innowacyjnych produktów, procesów lub usług. W przedsięwzięcie mogą zaangażować się też firmy, jeśli istnieją na rynku krócej niż 5 lat. Poza podstawowymi warunkami istotne jest, żeby nowość dotyczyła jednej z sześciu branż wskazanych przez organizatorów – należą do nich: Przemysł 4.0, wytwórstwo tradycyjne, ochrona środowiska, zdrowie, handel oraz procesy biznesowe (np. zarządzanie, analityka bądź cyberbezpieczeństwo). Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji powinni do 20 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie estarupdays.eu.

Nagrody dla laureatów Start-up Challenge 2020

Konkurs jest częścią European Tech and Start-up Days 2020 – główne wydarzenie zostanie zorganizowane w maju w katowickim Spodku, równolegle z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Ćwierćfinaliści pokażą własne przedsięwzięcia na stoiskach w Start-up Alley, co da im szansę zainteresowania inwestorów i mediów. 18 półfinalistów przedstawi natomiast swoje pomysły podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zwycięzcy rywalizacji dodatkowo będą mieli okazję opowiedzenia o sobie w magazynach: Nowy Przemysł i Rynek Zdrowia.

Rozwiązania z dziedziny Przemysłu 4.0 w poprzednich edycjach

Każdego roku organizatorzy nagradzają co najmniej kilkadziesiąt projektów, część z nich wiąże się z zastosowaniem nowoczesnych technologii w wytwórstwie. Wśród laureatów Start-up Challenge jest m.in. firma Sky Tronic, która zajmuje się algorytmami sterowania i stabilizacji lotu, monitorującymi funkcjonowanie bezzałogowych statków. Jednym z docenionych pomysłów był też BIN-e, czyli inteligentny kosz na śmieci rozpoznający i segregujący odpady, a także powiadamiający służby komunalne, kiedy wymaga opróżnienia. Jury w jednej z poprzednich edycji wyróżniło jeszcze NanoPure Technologies, autorów antykorozyjnego pigmentu, który można dostosować do różnych rodzajów farb i lakierów. Ubiegłorocznym laureatem zostało QNA Technology pracujące nad syntezą kropek kwantowych – korzysta się z nich w fotowoltaice, o czym pisaliśmy w kontekście innowacyjnych szyb ML System.