spotkanie

20 tys. zł dla firmy na cyfryzację – dziedziny, warunki i terminy

  • Każdy ze 100 najlepiej ocenionych w konkursie projektów dostanie 20 tysięcy złotych.
  • Przedsięwzięcia powinny dotyczyć takich zagadnień, jak automatyzacja procesów, internetowa obsługa klientów czy cyberbezpieczeństwo.
  • Akcję finansowania małych i średnich firm prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wsparcie jest przeznaczone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które planują lub już prowadzą projekty związane z rozwojem cyfryzacji w swoich organizacjach. 100 najwyżej ocenionych inicjatyw dostanie po 20 tysięcy złotych na dalsze podnoszenie poziomu cyfryzacji. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój finansowanego przez Unię Europejską.

Warunki

Wnioski konkursowe złożone elektronicznie w systemie PARP-u będą przyjmowane od 4 do 30 czerwca. Warunek udziału to wdrożenie projektu – nie wcześniej niż 3 i nie później niż 6 miesięcy – od momentu złożenia dokumentów. Oceny wniosków uwzględnią poziom innowacyjności projektów, więcej punktów dostaną udoskonalenia na skalę krajową niż tylko w ramach przedsiębiorstwa. Recenzenci wezmą pod uwagę także korzyści z cyfryzacji dla firmy, jej pracowników i klientów. Im większy wpływ wdrożenia na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, tym większa szansa na zastrzyk 20 tysięcy złotych. Działania muszą obejmować jeden z obszarów, takich jak automatyzacja procesów, praca zdalna, internetowa obsługa klientów, wykorzystanie technologii mobilnych czy użycie cloud computingu, business intelligence i big data. Pełną listę dziedzin, a także inne instrumenty finansowego wsparcia dla przedsiębiorstw można znaleźć w naszym Nawigatorze Finansowym.

Cykl wideokonferencji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Ministerstwem Rozwoju organizuje również internetowe spotkania dotyczące pomocy dla firm w ramach Tarczy Antykryzysowej. 4 czerwca o 13:00, jak już zapowiadaliśmy, rozpocznie się wydarzenie na temat kredytów na innowacje technologiczne i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego. Kolejne konferencje będą poświęcone wsparciu ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Agencji Rozwoju Przemysłu.