W poniedziałek premiera E-learningu Przemysłu Przyszłości

  • Serwis e-learningowy wystartuje m.in. z 4 specjalistycznymi kursami opracowanymi przez ekspertów Platformy Przemysłu Przyszłości.
  • Z kolei wśród tematów pierwszych szkoleń będą: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo i komunikacja w fabryce.
  • W następnych miesiącach pojawią się nowe treści edukacyjne dotyczące przemysłu 4.0.
  • Filmy, publikacje i podcasty powstają z myślą o menadżerach i pracownikach zatrudnionych w sektorze produkcyjnym.
  • Korzystanie z E-learningu Przemysłu Przyszłości jest darmowe.

Od 1 marca w serwisie będą dostępne 4 kursy przygotowane przez naszych ekspertów – pierwsze szkolenie wprowadzi użytkownika do tematyki p4.0, natomiast kolejne skoncentrują się na komunikacji w fabryce, cyberbezpieczeństwie i wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Do końca roku do EPP trafi w sumie 10 kursów traktujących m.in. o robotyzacji produkcji i nowych modelach biznesowych. Rejestracja i korzystanie z kursów będą bezpłatne:

E-learning Przemysłu Przyszłości to sieciowa przestrzeń edukacyjna, która nieodpłatnie da przedsiębiorcom i ich pracownikom możliwość poszerzania wiedzy w zakresie przemysłu 4.0. O tym jak ważny jest transfer wiedzy wszyscy przekonaliśmy się w czasie pandemii COVID-19 – zaznacza Aleksandra Ścibich-Kopiec, prezes Platformy Przemysłu Przyszłości.

Platforma dostosowana do różnych urządzeń

Treści w EPP mają postać filmów, tekstów i podcastów. Jak podkreśla Paweł Nowak, dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą w PPP, odpowiedzialny za serwis e-learningowy, usługa powstała tak, aby ułatwić naukę w dowolnym czasie, na dowolnym rodzaju urządzenia:

Dużą wagę przykładamy do tego, żeby zrównoważyć stronę merytoryczną z atrakcyjnością kursów. Serwujemy wiedzę, za którą stoi ekspert, ale robimy to tak, by odbiorca nie czuł się jak na stereotypowym wykładzie. Stąd nacisk na różnorodność formatów i wsparcie dla urządzeń mobilnych. Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy zwykle są zapracowani. Chcemy, aby mogli nasze kursy obejrzeć lub odsłuchać na smartfonach np. podczas jazdy samochodem.

Podnoszenie kompetencji

Poszczególne szkolenia składają się z lekcji obejmujących kilka tematów. Po każdej lekcji można rozwiązać quiz sprawdzający postępy. Na końcu szkoleń z rozwiązań p4.0 są testy podsumowujące cały moduł, co jest istotne ze względu na złożoność niektórych zagadnień. Celem E-learningu Przemysłu Przyszłości jest wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Platformę Przemysłu Przyszłości oraz poszerzanie kompetencji osób pracujących w sektorze wytwórczym. Według przedsiębiorców, brak umiejętności i wiedzy o nowych technologiach to podstawowe przeszkody we wdrażaniu transformacji cyfrowej. Takie bariery wskazywali menadżerowie uczestniczący w badaniach IDG na temat chmury obliczeniowej i dojrzałości cyfrowej, jak również respondenci pytani przez PMR Research w trzecim kwartale ubiegłego roku.

1 marca napiszemy więcej o nowym serwisie i ogłosimy jego adres www.