Platforma Przemysłu Przyszłości przygotowuje publicznie dostępną bazę Doradców ADMA pomagających firmom w transformacji cyfrowej w oparciu o metodologię ADvanced MAnufacturing. Z pomocą listy przedsiębiorcy łatwo wyszukają osoby z kwalifikacjami potwierdzonymi przez PPP. Równolegle trwa nabór Ekspertów Dziedzinowych ADMA, którzy dołączą do grona naszych specjalistów i, poza współpracą z firmami, zajmą się prowadzeniem szkoleń, wykładów czy prezentowaniem demonstratorów technologii przemysłu 4.0.
Lista wiarygodnych ekspertów
Dawid Solak, członek zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości, wyjaśnia, że w nowej inicjatywie chodzi o stworzenie publicznej bazy Doradców wyspecjalizowanych w metodologii ADvanced MAnufacturing:
– Eksperci, którzy do niej trafią, zostaną zweryfikowani przez PPP, jednak potem będą już współpracowali bezpośrednio z firmami zainteresowanymi rozwojem w kierunku przemysłu 4.0. Główną ideą budowy rejestru jest ułatwienie przedsiębiorcom kontaktu z wiarygodnymi specjalistami w zakresie transformacji cyfrowej – zaznacza Dawid Solak.
Kryteria
Doradcą może zostać osoba, która:
- uzyskała certyfikat szkolenia z zakresu przeprowadzania skanów dojrzałości przedsiębiorstw zgodnie z metodologią ADvanced MAnufacturing,
- przez co najmniej 3 lata pracowała w przemyśle (albo w obszarze doradztwa dla sektora wytwórczego),
- ma doświadczenie w realizacji skanów ADMA oraz opracowywaniu planów transformacji.
Z kolei kandydat na Eksperta Dziedzinowego ADMA musi mieć:
- wykształcenie wyższe,
- pięcioletni staż pracy,
- doświadczenie w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań w firmach produkcyjnych w zakresie jednego z 7 obszarów transformacji, np. zaawansowanych technologii produkcyjnych, fabryki cyfrowej, fabryki ekologicznej,
- doświadczenie w opracowywaniu planów implementacji oraz świadczeniu usług doradczych dla przedsiębiorców.
Szczegółowe informacje i regulamin naborów można znaleźć tutaj.
Zespół ekspertów PPP
Eksperci Dziedzinowi ADMA dołączą do specjalistów pozostałych 13 dyscyplin, m.in. automatyzacji i robotyzacji, druku 3D, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Zespół zaczęliśmy budować rok temu, kiedy ogłosiliśmy pierwszy nabór. Dzięki następnemu, rozpoczętemu w lutym, grono poszerzyli eksperci z zakresu ekosystemu innowacji, zielonego przemysłu oraz kompetencji przyszłości. Osoby zainteresowane współpracą z PPP w jednym z wymienionych obszarów, mogą cały czas przesyłać zgłoszenia – na podstronie Eksperci znajdą informacje o kryteriach rekrutacji i zadaniach powierzanych specjalistom.