Przejdź do treści

Magazyn Przemysł Przyszłości: kolory wodoru i zielona transformacja przedsiębiorstw


  • Artykuły opublikowane w magazynie poruszają zagadnienia związane ze strategią Green Deal w kontekście biznesowym.
  • Wśród autorów są eksperci PPP zajmujący się m.in. optymalizacją procesów i zielonym przemysłem.
  • Nowy numer kwartalnika jest dostępny zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej.

Czytelnicy poznają założenia Europejskiego Zielonego Ładu i powody, dla których przedsiębiorstwa i kraje włączają się do walki ze zmianami klimatu. Z okładkowego artykułu pt. „Wodorowa gorączka”, autorstwa Jakuba Wiecha, dowiedzą się o różnicach pomiędzy wodorem szarym, czarnym i niebieskim, a także planach europejskich krajów w zakresie wytwarzania zielonej odmiany surowca. Ekspertka PPP, Monika Płońska, przybliża Taksonomię UE, czyli narzędzie umożliwiające finansowanie zmian dążących do ograniczania emisji gazów cieplarnianych.

Transformacja w firmach

Specjaliści Platformy Przemysłu Przyszłości – dr Andrzej Stępnikowski i dr Mateusz Laska, skupili się na sposobach wprowadzania zielonych rozwiązań w firmach. Pierwszy z wymienionych autorów opracował rekomendacje wdrożeniowe w zakresie zdobywania kompetencji czy angażowania instytutów badawczych. Z kolei w artykule Mateusza Laski czytamy o optymalizacji metod wytwarzania, a także o oszczędnościach wynikających z odpowiednich warunków lokalowych i właściwego sprzętu komputerowego. Kwestie zmniejszania marnotrawstwa żywności dzięki inteligentnym opakowaniom porusza prezes Zarządu Stowarzyszenia Natureef, Jaśmina Solecka. Częścią nowego numeru jest felieton Grzegorza Kądzielawskiego, przewodniczącego Rady PPP i wiceprezesa Grupy Azoty.

Jak zamówić magazyn?

Wydawnictwo służy rozpowszechnianiu wiedzy o transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, usprawnianiu procesów czy nowoczesnych technologiach stosowanych w zakładach przemysłowych. W pierwszym numerze specjaliści i praktycy poruszali zagadnienia kompetencji przyszłości, automatyzacji pracy, a także doświadczenia klienta. Zainteresowani kwartalnikiem znajdą e-wydanie w naszej Bibliotece 4.0. Osoby, które wolą wersję papierową, mogą przesłać zamówienie na adres kontakt@fppp.gov.pl.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na