Przejdź do treści

Festiwal Cyfryzacji: transformacja cyfrowa, 5G i wirtualna rzeczywistość


  • Przedsiębiorcy, naukowcy i politycy porozmawiają o digitalizacji podczas konferencji Digital Summit.
  • W ramach festiwalu webinaria i pokazy planują Huby Innowacji Cyfrowych.
  • Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prezentacjach technologii wykorzystujących sieć piątej generacji.
  • Wydarzenie organizowane przez Fundację Digital Poland potrwa od 1 do 10 października. Jesteśmy partnerem tej edycji.

W czasie Festiwalu Cyfryzacji każdy dzień będzie poświęcony innemu zagadnieniu. Dla przedsiębiorców i pracowników organizatorzy przewidzieli m.in. konferencję Digital Summit podzieloną na bloki dotyczące transformacji cyfrowej, inwestycji, infrastruktury i nauki. Podczas dyskusji, eksperci omówią obecny stan digitalizacji i zarekomendują dalsze działania. Rozmowy będą transmitowane na tej stronie (link będzie działał 7 października, od 9:30). Własne przedsięwzięcia w ramach festiwalu przygotowują także Huby Innowacji Cyfrowych, m.in. poznański DIH zaplanował webinarium o digitalizacji firm. Specjaliści firm i Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego opowiedzą o cyfryzacji procesów, systemach ERP oraz bezpiecznej pracy zdalnej. Z kolei gdański DIH4AI organizuje wirtualny spacer po laboratorium robotyki.

5G dla firm i maszyny autonomiczne

Przez pierwsze trzy dni Festiwalu Cyfryzacji, na uczestników wydarzenia w Warszawie będzie czekał 5G truck, czyli mobilne centrum sieci piątej generacji. Wewnątrz zaplanowane są pokazy materiałów wideo w standardzie Hi-vision (8K), a także aplikacji wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości do celów szkoleniowych oraz robotów mobilnych. Maszyny, przede wszystkim przemysłowe, będą tematem rozmów z cyklu ERC Space and Robotics Talks – Krzysztof Walas z Politechniki Poznańskiej i prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, Łukasz Wilczyński, opowiedzą o robotyzowaniu fabryk, wpływie autonomicznych maszyn na rynek pracy oraz stosowaniu zdalnej symulacji do testowania nowych technologii.

Noc innowacji

10 października rozpocznie się Noc Innowacji. W czasie wydarzenia wieńczącego Festiwal Cyfryzacji, uczelnie w całym kraju zaplanowały pokazy dotyczące nowoczesnych rozwiązań. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie przybliży odwiedzającym zagadnienia druku 3D czy elektromobilności. Z kolei Uniwersytet Łódzki przygotowuje spotkania dotyczące Robotic Process Automation oraz etyki w transformacji cyfrowej. W inicjatywę włączyły się również przedsiębiorstwa, m.in. salony wirtualnej rzeczywistości w Gliwicach, Łodzi i Lublinie.

Cykl

Październikowe wydarzenie jest drugim Festiwalem Cyfryzacji. W poprzednim przygotowano 60 spotkań, w których wzięło udział 70 tysięcy osób. Pełna agenda przedsięwzięcia organizowanego przez Fundację Digital Poland znajduje się w serwisie festiwalcyfryzacji.pl. Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem tegorocznej edycji.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na