Uczestnicy mogą wziąć udział w czterech blokach tematycznych. Pierwszego dnia prelegenci skupią się na priorytetach i wyzwaniach dotyczących transformacji cyfrowej w czasie kryzysu spowodowanego pandemią, a także na cyberbezpieczeństwie w przemyśle 4.0. W środę w centrum będą zmiany widziane z perspektywy pracowników firm, zarówno liderów transformacji, jak i pozostałych zatrudnionych. Kongres zakończy blok zatytułowany „Przewodzenie i zarządzanie transformacją cyfrową w kryzysie: role i wyzwania liderów”. W tej części wirtualnej konferencji wystąpi prezes Platformy Przemysłu Przyszłości, Andrzej Soldaty, opowiadając o integracji na odległość jako jednym z nowych wyzwań dzisiejszej biznesowej rzeczywistości. PPP jest partnerem kongresu.
Biznes podczas pandemii
Tegoroczne wydarzenie, jak widać, koncentruje się na wpływie pandemii koronawirusa na działania firm. Organizatorzy chcą przede wszystkim pokazać, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą pomagać w funkcjonowaniu przedsiębiorstw w tym trudnym czasie. Prelegenci podpowiedzą, jak przeprowadzić zmianę cyfrową i reagować na załamanie gospodarki, omówią również błędy powodujące, że niektóre transformacje kończą się niepowodzeniem: Każda firma musi sama określić tempo przemian. Główny błąd menadżerów to ślepe podążanie za technologicznymi trendami – zaznacza prof. Aleksandra Przegalińska, specjalistka w dziedzinie sztucznej inteligencji, która także wystąpi na kongresie. Kolejnymi tematami będą: zaufanie użytkowników do informacji oraz praca zdalna, która skokowo upowszechniła się w czasie społecznej izolacji.
Jak wziąć udział?
Wydarzenie MIT Sloan Management Review Polska potrwa 21 kwietnia od 10:00 do 17:20 i 22 kwietnia od 10:00 do 16:15. Pełny program z listą prelegentów i tematów, a także formularz rejestracyjny dla zainteresowanych udziałem można znaleźć na stronie przedsięwzięcia. Częścią konferencji będą też moderowane sesje Q&A i grupy dyskusyjne – uczestnikiem jednego z takich chat roomów będzie Katarzyna Nosalska, członek zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości, która odpowie na pytania dotyczące przemysłu 4.0 i działalności naszej organizacji. Podobny tryb wirtualnych spotkań wybrali organizatorzy Hannover Messe, którzy przygotowują platformę wymiany informacji, gdzie trafią wywiady z ekspertami i panelowe dyskusje.
Kongres MIT Sloan 2019
W ubiegłym roku podczas pierwszej odsłony wydarzenia ogłoszono premierę polskiej edycji magazynu MIT Sloan Management Review. Goście kongresu mówili wtedy m.in. o rynku pracy i wpływie nowych technologii na likwidację niektórych zawodów oraz powstawanie kolejnych. O zarządzaniu talentami pracowników opowiadała Patty McCord, która do 2012 roku zajmowała się działem HR w Netflixie, natomiast Jacek Zawłocki z Craftware przybliżał sposoby na szybszy zwrot z inwestycji w nowe systemy, rekomendując zwinną metodykę pracy.