Targi przemysłowe w Hanowerze… dopiero w 2021 roku

  • Hannover Messe 2020 nie dojdzie do skutku – taką informację dostaliśmy od organizatorów.
  • Przedsiębiorstwo Deutsche Messe niedawno przesuwało termin wydarzenia, teraz całkowicie je odwołało.
  • Powody decyzji: pandemia koronawirusa oraz jej konsekwencje dla firm, a także dekret hanowerskich władz zakazujący przeprowadzania międzynarodowych, masowych spotkań.
  • Jednak dla tych, którzy planowali uczestniczyć w targach, ma powstać platforma informacyjna ze zdalnymi dyskusjami.

Targi pierwotnie były planowane w terminie od 20 do 24 kwietnia, ale w związku z rozwijającym się zagrożeniem SARS-CoV-2 organizatorzy przełożyli je trzy tygodnie temu na pierwszą połowę lipca, co opisywaliśmy wtedy w portalu. Teraz, jak się dowiedzieliśmy, podjęli decyzję o całkowitym odwołaniu wydarzenia:

Nasi wystawcy i partnerzy robili, co w ich mocy, żeby nie rezygnować z Hannover Messe. Dziś jednak musimy zdać sobie sprawę, że w tym roku nie będzie możliwe zorganizowanie najważniejszych na świecie targów przemysłowych – stwierdza dr Jochen Köckler, prezes Deutsche Messe AG.

(fot. Deutsche Messe)

Powody odwołania Hannover Messe 2020

Organizatorzy uzupełniają: Cały czas obserwujemy rozwój sytuacji związanej z pandemią. Kilka tygodni temu było zupełnie inaczej, ale aktualnie mamy do czynienia z radykalnymi ograniczeniami w podróżowaniu, zamkniętymi granicami i zakazami gromadzenia się. Wśród powodów rezygnacji Deutsche Messe wymienia jeszcze to, że coraz więcej firm zaczęło odczuwać pierwsze skutki kryzysu wywołanego przez koronawirus. Wystawcy, którzy mieli pojawić się w Hanowerze, informują o problemach ze sprzedażą i dostawami, niektórzy wstrzymali produkcję lub skrócili czas pracy. Zorganizowanie targów w planowanym ostatnio terminie byłoby niemożliwe także dlatego, że władze niemieckiego miasta zakazały urządzania międzynarodowych wydarzeń do połowy lipca. Anulowanie prestiżowego wydarzenia jest wyjątkiem w jego 73-letniej historii. Żeby jednak nie rezygnować do końca z kontaktów między zainteresowanymi Hannover Messe, organizatorzy przygotowują platformę wymiany informacji, na której mają być przeprowadzane wywiady z ekspertami i panelowe dyskusje.

(fot. Deutsche Messe)

Inne wydarzenia

Pandemia sprawia, że wiele wydarzeń jest przekładanych lub odwoływanych. Jednym z pierwszych takich przypadków był Mobile World Congress w Barcelonie, czyli największe targi technologii mobilnych oraz CP+ – „święto” branży fotograficznej. Potem przyszła kolej na Geneva Motor Show, na którym swoje nowości prezentują producenci samochodów. Plany musieli zmienić też m.in. organizatorzy targów elektroniki Computex w Tajpej i największego spotkania branży stolarskiej, Fensterbau Frontale w Norymberdze. Trudno powiedzieć, kiedy w Europie podobne masowe spotkania będą mogły powrócić, tymczasem Chiny, gdzie sytuacja zaczęła się ostatnio normować, na 15 kwietnia planowały początek Targów Kantońskich. Państwo Środka jednak wycofuje się z tego zamiaru, argumentując, że istniałoby duże ryzyko sprowadzenia z zagranicy kolejnej fali infekcji. Nowego terminu władze prowincji Guangdong na razie nie podały.

5G ABB AI Amazon AR ASTOR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Fotowoltaika Gartner GOZ HP Human augmentation IBM ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka Microsoft ML Motoryzacja MŚP PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Raporty Roboty Siemens Startupy VR