Przejdź do treści

Targi przemysłowe w Hanowerze… dopiero w 2021 roku


  • Hannover Messe 2020 nie dojdzie do skutku – taką informację dostaliśmy od organizatorów.
  • Przedsiębiorstwo Deutsche Messe niedawno przesuwało termin wydarzenia, teraz całkowicie je odwołało.
  • Powody decyzji: pandemia koronawirusa oraz jej konsekwencje dla firm, a także dekret hanowerskich władz zakazujący przeprowadzania międzynarodowych, masowych spotkań.
  • Jednak dla tych, którzy planowali uczestniczyć w targach, ma powstać platforma informacyjna ze zdalnymi dyskusjami.

Targi pierwotnie były planowane w terminie od 20 do 24 kwietnia, ale w związku z rozwijającym się zagrożeniem SARS-CoV-2 organizatorzy przełożyli je trzy tygodnie temu na pierwszą połowę lipca, co opisywaliśmy wtedy w portalu. Teraz, jak się dowiedzieliśmy, podjęli decyzję o całkowitym odwołaniu wydarzenia:

Nasi wystawcy i partnerzy robili, co w ich mocy, żeby nie rezygnować z Hannover Messe. Dziś jednak musimy zdać sobie sprawę, że w tym roku nie będzie możliwe zorganizowanie najważniejszych na świecie targów przemysłowych – stwierdza dr Jochen Köckler, prezes Deutsche Messe AG.

Powody odwołania Hannover Messe 2020

Organizatorzy uzupełniają: Cały czas obserwujemy rozwój sytuacji związanej z pandemią. Kilka tygodni temu było zupełnie inaczej, ale aktualnie mamy do czynienia z radykalnymi ograniczeniami w podróżowaniu, zamkniętymi granicami i zakazami gromadzenia się. Wśród powodów rezygnacji Deutsche Messe wymienia jeszcze to, że coraz więcej firm zaczęło odczuwać pierwsze skutki kryzysu wywołanego przez koronawirus. Wystawcy, którzy mieli pojawić się w Hanowerze, informują o problemach ze sprzedażą i dostawami, niektórzy wstrzymali produkcję lub skrócili czas pracy. Zorganizowanie targów w planowanym ostatnio terminie byłoby niemożliwe także dlatego, że władze niemieckiego miasta zakazały urządzania międzynarodowych wydarzeń do połowy lipca. Anulowanie prestiżowego wydarzenia jest wyjątkiem w jego 73-letniej historii. Żeby jednak nie rezygnować do końca z kontaktów między zainteresowanymi Hannover Messe, organizatorzy przygotowują platformę wymiany informacji, na której mają być przeprowadzane wywiady z ekspertami i panelowe dyskusje.

Inne wydarzenia

Pandemia sprawia, że wiele wydarzeń jest przekładanych lub odwoływanych. Jednym z pierwszych takich przypadków był Mobile World Congress w Barcelonie, czyli największe targi technologii mobilnych oraz CP+ – „święto” branży fotograficznej. Potem przyszła kolej na Geneva Motor Show, na którym swoje nowości prezentują producenci samochodów. Plany musieli zmienić też m.in. organizatorzy targów elektroniki Computex w Tajpej i największego spotkania branży stolarskiej, Fensterbau Frontale w Norymberdze. Trudno powiedzieć, kiedy w Europie podobne masowe spotkania będą mogły powrócić, tymczasem Chiny, gdzie sytuacja zaczęła się ostatnio normować, na 15 kwietnia planowały początek Targów Kantońskich. Państwo Środka jednak wycofuje się z tego zamiaru, argumentując, że istniałoby duże ryzyko sprowadzenia z zagranicy kolejnej fali infekcji. Nowego terminu władze prowincji Guangdong na razie nie podały.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na