Koronawirus: nie będzie w kwietniu targów przemysłowych w Hanowerze

  • Jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych nowoczesnej produkcji zostało przesunięte na późniejszy termin.
  • Hannover Messe było zaplanowane na 20-24 kwietnia, ale z powodu zagrożenia koronawirusem organizatorzy postanowili je przełożyć.
  • Jak uzasadniają decyzję i jaka jest nowa data?

To kolejne wydarzenie odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa. Najnowsza zmiana dotyczy prestiżowego i ważnego dla branży przemysłowej punktu w kalendarzu, czyli targów w Hanowerze. Miały dojść do skutku w dniach od 20 do 24 kwietnia, jednak Deutsche Messe AG ogłosiło, że przesuwa spotkanie wystawców na 13-17 lipca.

(fot. Hannover Messe)

Poza wskazaniem jako przyczyny zagrożenia koronowirusem, organizatorzy uszczegółowili swoje motywacje. W komunikacie na stronie Hannover Messe piszą, że od dłuższego czasu konsultowali z instytucjami państwowymi kwestie dotyczące niezbędnych środków ostrożności. Regionalny Urząd Zdrowia zalecał sprawdzanie temperatury uczestników, drobiazgowe kontrole i niewpuszczanie na targi osób z podejrzeniem zakażenia. Dla Deutsche Messe AG stało się jasne, że wprowadzenie wszystkich obostrzeń nie jest możliwe. Twórcy przemysłowego przedsięwzięcia zaznaczają w oświadczeniu:

Wspomniane środki nie mogą zostać wdrożone przez Deutsche Messe. Ich wprowadzenie oznaczałoby zakłócenie imprezy do tego stopnia, że ​​zamierzony cel z perspektywy wystawców i odwiedzających nie mógłby zostać osiągnięty. Zdecydowaliśmy się na zmianę daty na lipcową, ponieważ zdrowie uczestników i pracowników jest dla nas priorytetem.

(fot. Hannover Messe)

Hannover Messe należy do najważniejszych miejsc kontaktu praktyków, ekspertów i producentów z branży przemysłowo-technologicznej. Targi co roku odwiedzają tysiące wystawców z kilkudziesięciu krajów. Wydarzenie koncentruje się na automatyce, Przemyśle 4.0, energetyce, cyfryzacji fabryk, ekologii oraz badaniach i rozwoju. W kilka dni Hannover Messe odwiedza około 200 tysięcy osób.

5G 6g Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór