Przejdź do treści

Koronawirus: nie będzie w kwietniu targów przemysłowych w Hanowerze


  • Jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych nowoczesnej produkcji zostało przesunięte na późniejszy termin.
  • Hannover Messe było zaplanowane na 20-24 kwietnia, ale z powodu zagrożenia koronawirusem organizatorzy postanowili je przełożyć.
  • Jak uzasadniają decyzję i jaka jest nowa data?

To kolejne wydarzenie odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa. Najnowsza zmiana dotyczy prestiżowego i ważnego dla branży przemysłowej punktu w kalendarzu, czyli targów w Hanowerze. Miały dojść do skutku w dniach od 20 do 24 kwietnia, jednak Deutsche Messe AG ogłosiło, że przesuwa spotkanie wystawców na 13-17 lipca.

Poza wskazaniem jako przyczyny zagrożenia koronowirusem, organizatorzy uszczegółowili swoje motywacje. W komunikacie na stronie Hannover Messe piszą, że od dłuższego czasu konsultowali z instytucjami państwowymi kwestie dotyczące niezbędnych środków ostrożności. Regionalny Urząd Zdrowia zalecał sprawdzanie temperatury uczestników, drobiazgowe kontrole i niewpuszczanie na targi osób z podejrzeniem zakażenia. Dla Deutsche Messe AG stało się jasne, że wprowadzenie wszystkich obostrzeń nie jest możliwe. Twórcy przemysłowego przedsięwzięcia zaznaczają w oświadczeniu:

Wspomniane środki nie mogą zostać wdrożone przez Deutsche Messe. Ich wprowadzenie oznaczałoby zakłócenie imprezy do tego stopnia, że ​​zamierzony cel z perspektywy wystawców i odwiedzających nie mógłby zostać osiągnięty. Zdecydowaliśmy się na zmianę daty na lipcową, ponieważ zdrowie uczestników i pracowników jest dla nas priorytetem.

Hannover Messe należy do najważniejszych miejsc kontaktu praktyków, ekspertów i producentów z branży przemysłowo-technologicznej. Targi co roku odwiedzają tysiące wystawców z kilkudziesięciu krajów. Wydarzenie koncentruje się na automatyce, Przemyśle 4.0, energetyce, cyfryzacji fabryk, ekologii oraz badaniach i rozwoju. W kilka dni Hannover Messe odwiedza około 200 tysięcy osób.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na