mężczyzna przemawia do zgromadzonych osób

Webinarium o europejskich partnerstwach technologicznych

  • Przyjmujemy zapisy na webinar o partnerstwach w ramach programu Horyzont Europa.
  • Eksperci opowiedzą o zasadach dołączania do współpracy i pozyskiwania pieniędzy.
  • Zaproszeni przez nas goście to Jarosław Piekarski i Małgorzata Szołucha z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Komisja Europejska zakłada istnienie trzech rodzajów partnerstw w ramach programu Horyzont Europa dotyczącego badań naukowych i innowacji:

  • Współprogramowane, które działają na podstawie porozumienia pomiędzy KE a stowarzyszeniami branżowymi zrzeszającymi przedsiębiorców i instytucje publiczne.
  • Współfinansowane, zawierane pomiędzy Komisją Europejską i agencją finansującą badania w danym kraju członkowskim. Powstają w oparciu o umowę na dotację lub grant.
  • Instytucjonalne, które są tworzone w strategicznych obszarach badań oraz innowacji i zazwyczaj obejmują programy realizowane przez kilka lub kilkanaście państw. Przykładowe dziedziny to: ekologiczna mobilność, kluczowe technologie cyfrowe, magazynowanie wodoru i zrównoważona energia, a także innowacyjne MŚP.

W czasie webinarium Małgorzata Szołucha i Jarosław Piekarski z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przybliżą wymogi dotyczące kooperacji z partnerstwami, zasady zdobywania dofinansowania i reguły dobierania współpracowników.

Terminy i rejestracja

Wydarzenie zaplanowane na 3 lutego o 13:00 rozpocznie się krótką prezentacją na temat Nawigatora Finansowego, narzędzia gromadzącego informacje o programach inwestycyjnych, dotacjach, ulgach podatkowych i pożyczkach, które mogą ułatwiać transformację cyfrową przedsiębiorstw. Spotkanie będzie prowadzone na platformie Microsoft Teams, a zaproszeni eksperci odpowiedzą na pytania słuchaczy zadane na czacie. Zapisy prowadzimy w dziale Wydarzenia.

Cykl o finansowaniu zmian w przedsiębiorstwach

Podczas poprzedniego wydarzenia z tej samej serii webinariów Łukasz Klimek z Industrylab II opowiadał o przebiegu procesu akceleracji startupów – od złożenia wniosku do postakceleracji, czyli etapu wsparcia w konkursach, konferencjach i w szukaniu klientów. Wcześniej gościem dwukrotnie był Jarosław Ostrowski, który przybliżał zasady tzw. estońskiego CIT-u, a także ulgi na działalność badawczo-rozwojową i mechanizmu IP Box.