Przejdź do treści

W czwartek rozmawiamy o estońskim podatku CIT


  • Nowe regulacje wejdą w Polsce w życie w przyszłym roku, o szczegółach podczas wirtualnego spotkania opowie ekspert podatkowy, Jarosław Ostrowski.
  • Małe i średnie firmy spełniające ustawowe kryteria nie zapłacą CIT-u, jeśli przeznaczą zyski na inwestycje.
  • Webinarium rozpocznie się 22 października o 13:00 – poniżej w tekście jest link do rejestracji.

Z 0% podatku dochodowego od osób prawnych, wzorowanego na pomyśle z Estonii, będą mogły skorzystać małe i średnie firmy o przychodach nieprzekraczających 100 milionów złotych – jeśli przychody pasywne (czyli osiągane przez określony czas z raz wykonanej pracy) będą stanowiły mniej niż 50% tej kwoty. Dodatkowe warunki dotyczą zatrudniania co najmniej 3 pracowników lub 1 osoby w przypadku małych firm w ich pierwszym roku podatkowym. Przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z nowego systemu opodatkowania przez 4 lata z możliwością przedłużenia na kolejne okresy. CIT zapłaci dopiero w momencie wypłaty zysku, nakłady inwestycyjne nie będą objęte daniną. Ustawa o tzw. estońskim CIT ma wejść w życie na początku przyszłego roku. Pierwszy raz rozwiązanie opisywaliśmy w serwisie kilka miesięcy temu, omawiając jego założenia i pochodzenie.

Terminy i zapisy

Szczegóły nowych przepisów omówi w trakcie naszego webinarium Jarosław Ostrowski, ekspert w zakresie prawa podatkowego. Spotkanie rozpocznie się od prezentacji Nawigatora Finansowego, czyli narzędzia ułatwiającego firmom znalezienie finansowania transformacji cyfrowej. Po prelekcji o estońskim CIT internauci będą mogli zadawać ekspertowi pytania. Webinarium rozpocznie się 22 października o 13:00 i potrwa godzinę – zapisy przyjmujemy w dziale Wydarzenia.

Finansowanie nowych technologii

Nadchodzące spotkanie jest kolejnym z cyklu webinariów na temat finansowania transformacji. W czerwcu Beata Lubos z Ministerstwa Rozwoju (aktualnie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii) omawiała planowaną ulgę na robotyzację. We wrześniu ekspert PPP Piotr Kryjom zajął się kwestią obniżania podatku dzięki mechanizmom IP Box oraz ulgą na badania i rozwój.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na