Możliwości finansowania transformacji cyfrowej – Estoński CIT
Data: 22 października 2020 (zakończone)
Organizator: Platforma Przemysłu Przyszłości

Platforma Przemysłu Przyszłości zaprasza na kolejny webinar z cyklu spotkań z Nawigatorem Finansowym. Podczas najbliższego z nich zaproszony ekspert przedstawi informacje na temat na temat estońskiego CIT-u – zgodnie z zapowiedziami, podatek zacznie obowiązywać w Polsce w 2021 roku.
Uczestnicy dowiedzą się m.in.: czym jest proponowane rozwiązanie, kto będzie mógł z niego skorzystać oraz jakie korzyści dla przedsiębiorstw płyną z jego wprowadzenia. Nie zabraknie również wskazania najczęściej identyfikowanych problemów oraz praktycznego wykorzystania tej formy rozliczenia do przeprowadzenia transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.
Po prezentacji ekspert odpowie na zgłoszone przez Państwa pytania.
Prelegenci

dr Piotr Kryjom Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, doktor nauk ekonomicznych, absolwent Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Administracji i Biznesu Uniwersytetu w Tampere w Finlandii, ekspert z
dr Piotr Kryjom Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, doktor nauk ekonomicznych, absolwent Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Administracji i Biznesu Uniwersytetu w Tampere w Finlandii, ekspert z zakresu funduszy Unii Europejskiej i programów wsparcia przedsiębiorczości Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Mazowieckiej Jednostki Projektu Unijnych, uczestnik misji eksperckich w ramach Programu Partnerstwa Wschodniego na Ukrainę i do Tadżykistanu, specjalista w zakresie wsparcia przedsiębiorstw, funduszy seed capital, funduszy pożyczkowych i poręczeniowych, prac b+r przedsiębiorstw oraz internacjonalizacji. Swoje zainteresowania naukowe i zawodowe koncentruje na rozwoju klastrów przemysłowych oraz optymalizacji łańcuchów wartości. Zawodowo związany z sektorem publicznym, wieloletni pracownik urzędów centralnych oraz agencji rządowych odpowiadających za wydatkowanie środków UE, w których zajmował się przygotowaniem warunków udzielania wsparcia przedsiębiorcom. Ekspert dużych firm doradczych w zakresie przygotowania projektów wspierających rozwój specjalnych stref ekonomicznych oraz eksport polskich przedsiębiorstw. Prywatnie maratończyk, pasjonat kultury skandynawskiej.