Przejdź do treści

Startujemy z trzema cyklami warsztatów – o zarządzaniu, technologiach i transformacji cyfrowej


  • Zmiany w firmach, druk 3D w metalu czy standard ADvanced MAnufacturing to niektóre z planowanych tematów spotkań.
  • Prelekcje, sesje Q&A i konsultacje poprowadzą eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości.
  • Warsztaty będą organizowane co tydzień w środę lub w czwartek – zależnie od wybranej serii. Poniżej umieszczamy link do rejestracji.

Uczestnicy serii spotkań poświęconej zarządzaniu w przemyśle 4.0 dowiedzą się, co charakteryzuje inteligentne maszyny oraz cyfrowe i połączone fabryki. Ekspert PPP, Jarosław Rubin, omówi sposoby przeprowadzania zmian w firmach, a także zwinne podejście do planowania wdrożeń z obszaru przemysłu 4.0. Z kolei Tomasz Król pokaże, jak wykorzystywać tzw. szczupłe zarządzanie w procesach biznesowych. Kolejne wydarzenia będą dotyczyły modeli biznesowych i zrobotyzowanej automatyzacji procesów.

Technologie przemysłu przyszłości

Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości, sztucznej inteligencji i big data w utrzymaniu ruchu to jeden z tematów drugiego cyklu, obejmującego zagadnienia technologii używanych w fabrykach. Specjaliści przybliżą produkcyjne zastosowania druku 3D w metalu, a także wyjaśnią, w jakich procesach lepiej sprawdzą się roboty tradycyjne, a w jakich urządzenia współpracujące. Dodatkowo słuchacze poznają zasady cyberbezpieczeństwa i narzędzia ułatwiające wykrywanie zagrożeń oraz luk w systemach przedsiębiorstw.

Zmiany w firmach

Trzeci cykl rozpocznie się warsztatem na temat procesu cyfryzacji przedsiębiorstw, następnie dr Piotr Kaczmarek-Kurczak opowie o organizacjach wirtualnych i barierach wdrożeń nowych modeli biznesowych. Ekspert przybliży czynniki zmiany, a także omówi rolę przedsiębiorcy oraz jego pracowników w procesach przekształceń. Uczestnicy poznają etapy transformacji wyszczególnione w standardzie ADMA oraz sposoby finansowania zmian w zakładach.

Terminy i rejestracja

Wirtualne spotkania dotyczące zarządzania i technologii będą organizowane co środę, od 19 maja do 23 czerwca. Z kolei warsztaty w ramach trzeciej serii są zaplanowane na czwartki – od 20 maja do 24 czerwca. Zapisy przyjmujemy w dziale Wydarzenia. W programie, poza prelekcjami, są sesje pytań i odpowiedzi, dyskusje, a także indywidualne konsultacje ze specjalistami.

E-learning Przemysłu Przyszłości

Zainteresowani technologiami nowoczesnej wytwórczości mogą wziąć udział w kursach udostępnionych w platformie E-learning Przemysłu Przyszłości. Obecnie w serwisie są trzy szkolenia szczegółowe, dotyczące sztucznej inteligencji, łączności w fabryce przyszłości i cyberbezpieczeństwa, a także jedno wprowadzające do zagadnień czwartej rewolucji przemysłowej.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na