Roboty, AI i systemy w przemyśle – konferencja dla menadżerów

  • 23 i 24 września w Katowicach spotkają się eksperci i zarządzający firmami produkcyjnymi.
  • Uczestnicy konferencji porozmawiają o współpracy przedsiębiorstw z naukowcami, a także o sposobie mierzenia dotychczasowych postępów na drodze do przemysłu 4.0.
  • W kolejnych terminach cykl Production Manager Meetings przeniesie się m.in. do Poznania i Warszawy.
Inżynier korzystający z tabletu do kontrolowania robota

O polskim przemyśle w kontekście chińsko-amerykańskiej wojny handlowej i Brexitu będzie mówił prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja, Janusz Piechociński. Specjalista firmy FANUC, Mateusz Amroziński, opowie o możliwościach zastosowania robotów do różnych zadań produkcyjnych. Kolejne prelekcje skupią się na roli liderów transformacji, zarządzaniu pracownikami w taki sposób, żeby chcieli uczyć się nowych technologii, i na kształceniu zawodowym w kontekście konkurencyjności firm. Eksperci zajmą się też systemami w rodzaju ERP, używającymi algorytmów sztucznej inteligencji.

(fot. PM)

Transfer technologii, samoocena firm i kultura Kaizen

Drugiego dnia konferencji zaplanowano rozmowę o współpracy nauki z przemysłem, polegającej na wprowadzaniu do krajowych firm produkcyjnych rozwiązań opartych o wyniki prac B+R z Polski i Chin. Na konferencji wystąpi również ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości – Przemysław Kowalski przybliży, jak można sprawdzić aktualny poziom transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa oraz jak ocenić, czy wdrożone technologie przekładają się na wzrost wydajności. Dyrektor fabryki Levi Strauss & Co., Jarosław Rzytka opowie natomiast o budowaniu kultury Kaizen i związanych z nią korzyściach.

Terminy

Dwudniowa katowicka konferencja „Fabryka przyszłości w drodze do przemysłu 4.0” rozpocznie się 23 września o 9:00 i potrwa do 15:00 następnego dnia. Zapisy organizatorzy przyjmują do 18 września > na stronie wydarzenia.

(graf. PM)

Cykl Production Manager Meetings

Spotkanie jest częścią cyklu Production Manager Meetings przygotowanego dla kadr zarządczych polskich firm. W tym roku wydawca Production Managera, spółka Media4Business, planuje jeszcze trzy spotkania: w Poznaniu, Warszawie i w wielkopolskich Grzymysławicach. Tematyka konferencji będzie dotyczyła adaptacji przedsiębiorstw do zmieniających się warunków, zarządzania w sytuacji niedoboru pracowników oraz utrzymania ruchu 4.0.

5G 6G Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór