Przejdź do treści

Roboty, AI i systemy w przemyśle – konferencja dla menadżerów


  • 23 i 24 września w Katowicach spotkają się eksperci i zarządzający firmami produkcyjnymi.
  • Uczestnicy konferencji porozmawiają o współpracy przedsiębiorstw z naukowcami, a także o sposobie mierzenia dotychczasowych postępów na drodze do przemysłu 4.0.
  • W kolejnych terminach cykl Production Manager Meetings przeniesie się m.in. do Poznania i Warszawy.

O polskim przemyśle w kontekście chińsko-amerykańskiej wojny handlowej i Brexitu będzie mówił prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja, Janusz Piechociński. Specjalista firmy FANUC, Mateusz Amroziński, opowie o możliwościach zastosowania robotów do różnych zadań produkcyjnych. Kolejne prelekcje skupią się na roli liderów transformacji, zarządzaniu pracownikami w taki sposób, żeby chcieli uczyć się nowych technologii, i na kształceniu zawodowym w kontekście konkurencyjności firm. Eksperci zajmą się też systemami w rodzaju ERP, używającymi algorytmów sztucznej inteligencji.

Transfer technologii, samoocena firm i kultura Kaizen

Drugiego dnia konferencji zaplanowano rozmowę o współpracy nauki z przemysłem, polegającej na wprowadzaniu do krajowych firm produkcyjnych rozwiązań opartych o wyniki prac B+R z Polski i Chin. Na konferencji wystąpi również ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości – Przemysław Kowalski przybliży, jak można sprawdzić aktualny poziom transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa oraz jak ocenić, czy wdrożone technologie przekładają się na wzrost wydajności. Dyrektor fabryki Levi Strauss & Co., Jarosław Rzytka opowie natomiast o budowaniu kultury Kaizen i związanych z nią korzyściach.

Terminy

Dwudniowa katowicka konferencja „Fabryka przyszłości w drodze do przemysłu 4.0” rozpocznie się 23 września o 9:00 i potrwa do 15:00 następnego dnia. Zapisy organizatorzy przyjmują do 18 września > na stronie wydarzenia.

Cykl Production Manager Meetings

Spotkanie jest częścią cyklu Production Manager Meetings przygotowanego dla kadr zarządczych polskich firm. W tym roku wydawca Production Managera, spółka Media4Business, planuje jeszcze trzy spotkania: w Poznaniu, Warszawie i w wielkopolskich Grzymysławicach. Tematyka konferencji będzie dotyczyła adaptacji przedsiębiorstw do zmieniających się warunków, zarządzania w sytuacji niedoboru pracowników oraz utrzymania ruchu 4.0.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na