Czytelnicy poznają założenia Europejskiego Zielonego Ładu i powody, dla których przedsiębiorstwa i kraje włączają się do walki ze zmianami klimatu. Z okładkowego artykułu pt. „Wodorowa gorączka”, autorstwa Jakuba Wiecha, dowiedzą się o różnicach pomiędzy wodorem szarym, czarnym i niebieskim, a także planach europejskich krajów w zakresie wytwarzania zielonej odmiany surowca. Ekspertka PPP, Monika Płońska, przybliża Taksonomię UE, czyli narzędzie umożliwiające finansowanie zmian dążących do ograniczania emisji gazów cieplarnianych.
Transformacja w firmach
Specjaliści Platformy Przemysłu Przyszłości – dr Andrzej Stępnikowski i dr Mateusz Laska, skupili się na sposobach wprowadzania zielonych rozwiązań w firmach. Pierwszy z wymienionych autorów opracował rekomendacje wdrożeniowe w zakresie zdobywania kompetencji czy angażowania instytutów badawczych. Z kolei w artykule Mateusza Laski czytamy o optymalizacji metod wytwarzania, a także o oszczędnościach wynikających z odpowiednich warunków lokalowych i właściwego sprzętu komputerowego. Kwestie zmniejszania marnotrawstwa żywności dzięki inteligentnym opakowaniom porusza prezes Zarządu Stowarzyszenia Natureef, Jaśmina Solecka. Częścią nowego numeru jest felieton Grzegorza Kądzielawskiego, przewodniczącego Rady PPP i wiceprezesa Grupy Azoty.
Jak zamówić magazyn?
Wydawnictwo służy rozpowszechnianiu wiedzy o transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, usprawnianiu procesów czy nowoczesnych technologiach stosowanych w zakładach przemysłowych. W pierwszym numerze specjaliści i praktycy poruszali zagadnienia kompetencji przyszłości, automatyzacji pracy, a także doświadczenia klienta. Zainteresowani kwartalnikiem znajdą e-wydanie w naszej Bibliotece 4.0. Osoby, które wolą wersję papierową, mogą przesłać zamówienie na adres kontakt@fppp.gov.pl.