Przejdź do treści

Polipack – rodzinny biznes z tradycjami


Poznaj wyróżnioną fabrykę Konkursu Fabryka Przyszłości 2022

Polipack
Gościcino


Firma PPHU Polipack Sp. j. powstała jeszcze w latach 90. i od 29 lat specjalizuje się w produkcji opakowań, które znajdują zastosowanie w takich branżach, jak: kosmetyczna, farmaceutyczna, suplementów diety, spożywcza czy tytoniowa. Fabryka specjalizujemy się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych: PP, PET i PE.

Dynamika rozwoju fabryki, szczególnie w kierunku zrównoważonego rozwoju, zostały wyróżnione przez Radę Programową Konkursu Fabryka Przyszłości. Wszystkie planowane działania firmy skupione są na trosce o środowisko oraz najwyższej jakości produkowanych opakowań. Polipack to innowacyjne zakłady i nowoczesna firma, która dba o kulturę organizacji oraz zespół oferując rozwój i ciekawe miejsce pracy.

O firmie

Firma Polipack została założona w 1992 roku. Posiada nowoczesne zakłady wyposażone w maszyny uznanych światowych producentów. Przetwarza tworzywa sztuczne w technologiach wtrysku (IM), wtrysku z rozciąganiem i rozdmuchem (ISBM) i wytłaczania z rozdmuchem (EBM). Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości opakowań z tworzyw sztucznych: polipropylenu, PET i polietylenu. Ich opakowania mają zastosowanie w takich branżach jak:

 • kosmetyczna,
 • farmaceutyczna i suplementów diety,
 • tytoniowa,
 • spożywcza.

Nowoczesny park maszynowy pozwala na realizację projektów o wysokich wymaganiach jakościowych, także według spersonalizowanych na indywidualne zamówienia. Świadczy usługi zdobienia opakowań różnymi metodami oraz etykietowanie.

Jako firma świadoma swojego oddziaływania na środowisko, które ich otacza podjęła szereg inwestycji i działań proekologicznych we wszystkich obszarach firmy. Konsekwentnie idzie obraną drogą i z pasją realizuje postawione sobie cele, ponieważ mają świadomość, że jeżeli chce się dokonać zmiany – trzeba zacząć od siebie.

Poniżej klika kamieni milowych Polipack:

 • Rok 2014 – wprowadzenie ISO 14001,
 • 2015 – wprowadzenie na rynek opakowania z wymiennym termosem,
 • 2016 – Nowy zakład w Gościcinie: chłodzenie o obiegu zamkniętym, energooszczędne maszyny, odzysk ciepła, pompy ciepła,
 • 2017- wprowadzenie elektronicznej dokumentacji,
 • 2018 – eSpring, oczyszczanie wody pitnej, całkowita eliminacja butelek PET z wodą dla pracowników,
 • 2019 – unifikacja opakowań, wprowadzenie opakowań z biotworzyw oraz materiałów z recyklingu,
 • 2020 – wdrożenie planu wprowadzania nowych projektów opakowań metodą 4R:reduce, reuse, recycle, rethink,
 • 2024- budowanie nowego zakładu w Gościcinie zgodnie z wymogami BREEAM.

Dlaczego Polipack?

Polipack jest firmą z wizją i ciekawym kierunkiem działania. Obecny poziom zaawansowania oraz wdrożone rozwiązania techniczno-procesowe powodują, że fabryka ta znacząco wyróżnia się na tle polskiego przemysłu. Świadome kształtowanie produktu w odniesieniu do najwyższych światowych standardów sprawiają, że firma ta zasługuje na szczególne wyróżnienie i uznanie Rady Programowej. Ponadto Polipack kształtuje i wpływa na polityki lokalne działając w stowarzyszeniach i grupach producenckich.

3 pytania do … Polipack

Co według Polipack jest kluczowe w transformacji cyfrowej?

„Kluczowym aspektem w transformacji cyfrowej jest ochrona środowiska, poprzez digitalizację procesów oraz ułatwienie sposobu przekazywania informacji, czyli uzyskanie pełnej identyfikowalności”.

Dlaczego warto ubiegać się o tytuł Fabryki Przyszłości?

„Tytuł Fabryki przyszłości jest potwierdzeniem transformacji, jakie przeprowadzamy w naszej firmie oraz uhonorowaniem nas za trud, jaki wkładamy w ochronę środowiska”.

Jakie aspekty zarządzania fabryką są dziś kluczowe w perspektywie wyzwań i trendów globalnych?

„Obecnie kluczową rolę odgrywa ochrona środowiska i to na nią stawiamy mocny nacisk. Potwierdzeniem naszych działań jest uzyskanie m.in. certyfikatu ISO 14001, certyfikatu Czystszej Produkcji oraz ciągły rozwój w transformacji procesów, które są przyjazne środowisku”.

Na pytania odpowiadały:


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na