Przejdź do treści

Hutchinson Poland – nowoczesne podejście do rozwoju firmy


Poznaj Laureata Konkursu Fabryka Przyszłości 2023

Hutchinson Poland Sp. z o.o.
Zakład Żywiec 2


W erze nieustannych zmian rynkowych i szybkiego rozwoju nowych technologii, obszar Zaawansowanych Technologii Produkcyjnych staje się kluczowym elementem transformacji w świecie produkcji. W dynamicznie ewoluującym otoczeniu przedsiębiorstwa produkcyjne zmuszone są dostosowywać się do nowych realiów, co wymaga wykorzystywania najnowocześniejszych urządzeń produkcyjnych. 

Innowacyjność, efektywność i ciągłe doskonalenie – to zaledwie kilka zasad, które sprawiły, że Hutchinson Poland Sp. z o.o. Zakład Żywiec 2 otrzymał wyróżnienie w kategorii Zaawansowane Technologie Produkcyjne. To więcej niż nagroda, to uznanie dla firmy, która nie tylko posiada jasną wizję rozwoju opartą na nowoczesnych technologiach, lecz również wciela ją w życie z zapałem i determinacją. 

O firmie Hutchinson

Hutchinson to międzynarodowa organizacja, za którą stoi specjalistyczna wiedza, doświadczenie i pasja. Od 170 lat Hutchinson odkrywa nowe horyzonty i zwiększa komfort, bezpieczeństwo oraz efektywność energetyczną, proponując inteligentne rozwiązania dla świata będącego w ruchu. Renoma marki opiera się na innowacyjności, doskonałości operacyjnej i różnorodnej ofercie produktowej, dzięki której Hutchinson od lat towarzyszy swoim klientom odpowiadając na ich potrzeby w dziedzinie mobilności na lądzie, morzu i w powietrzu. W Polsce firma jest obecna od 25 lat i zatrudnia blisko 8 000 pracowników w obrębie centrali i 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Żywcu, Bielsku-Białej, Dębicy i Łodzi. Obecnie Hutchinson Poland jest jednym z wiodących producentów w dziedzinie przetwórstwa polimerów dla branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz szeroko pojętego przemysłu. Tym samym od ponad dwóch dekad polskie oddziały Hutchinson dostarczają na światowe rynki produkty takie jak: systemy zarządzania transferem płynów, uszczelnienia precyzyjne i karoseryjne, paski transmisyjne oraz systemy antywibracyjne. W DNA marki wpisane są wartości takie jak entuzjazm, praca zespołowa i zaangażowanie. Dlatego dysponując wiedzą i doświadczeniem poprzednich pokoleń, Hutchinson z ciekawością spogląda w przyszłość kształtując trendy w dziedzinie nowoczesnych systemów oraz innowacyjnych materiałów o wysokich parametrach technologicznych. Wszystko po to, by współtworzyć przyszłe rozwiązania w zakresie zrównoważonej mobilności. Motto organizacji to: We make it possible. 

Dlaczego Hutchinson?

Firma posiada jasną wizję rozwoju opartą o efektywne wykorzystanie szerokiego zakresu nowoczesnych technologii. Zakład działa w duchu ciągłego doskonalenia oraz najwyższej dbałości o bezpieczeństwo, aktywnie poszukując sposobów zwiększania komfortu pracy. Wewnętrzny system sugestii pracowników pozwala na zbieranie opinii i pomysłów usprawnień.   

3 pytania do … Hutchinson

Co według fabryki jest kluczowe w transformacji cyfrowej?

„W transformację cyfrową musi się zaangażować cała organizacja. Potrzebna jest jasna strategia na kolejne lata.  Ważne, żeby zrozumieć, że jest to proces długofalowy.  Zbudowanie świadomości i konsekwencja w dążeniu do postawionych celów, jest niezbędna do przeprowadzenia skutecznej transformacji cyfrowej. Należy słuchać pracowników i ich sugestii. Nie możemy zapominać, że pomiędzy automatyzacją i cyfryzacją nadal najważniejszy jest człowiek.  Technologia to tylko dodatek.”

Dlaczego warto ubiegać się o tytuł Fabryki Przyszłości?

„Daje to możliwość oceny fabryki przez zewnętrznych ekspertów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i sprawdzonej metodologii potrafią dostrzec obszary z potencjałem.  To dodatkowy impuls, stymulujący do ciągłego rozwoju. Bycie w gronie „Fabryk Przyszłości”, stanowi platformę wymiany doświadczeń, a także jest motorem napędowym do wdrażania kolejnych innowacji.”

Jakie aspekty zarządzania fabryką są dziś kluczowe w perspektywie wyzwań i trendów globalnych?

„Hutchinson działa w branży Automotive, która przechodzi obecnie rewolucję ideową, produktową i technologiczną. Bycie częścią tej rewolucji, decyduje o naszej konkurencyjności. Zwinność zarządzania produkcją ze względu na fluktuację zamówień, dostosowanie do stale rosnących wymagań klientów, motywuje do wykorzystania nowoczesnych technologii. W tych okolicznościach kluczowym aspektem staje się szybki dostęp do danych w czasie rzeczywistym (real-time data), pozwalający na podejmowanie szybkich trafnych decyzji, także z wykorzystaniem inteligentnych narzędzi analitycznych (sieci neuronowe, AI).”

Na pytania odpowiadali:


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na