Przejdź do treści

Roboty mobilne MiR250 z funkcją wymiany baterii Fast Swap


  • Autonomiczne maszyny MiR250 przewożą 250 kilogramów i pracują przez 10 godzin.
  • Zderzaki, system świateł i dodatkowa ochrona kół umożliwiają bezpieczną współpracę robotów z ludźmi.
  • W Europie Środkowo-Wschodniej po takie urządzenia najczęściej sięgają firmy motoryzacyjne i elektroniczne – zauważa Mobile Industrial Robots. Firma z Odense przedstawiła swój nowy produkt podczas wirtualnej konferencji prasowej.

Samojezdny robot MiR250 ma 30 centymetrów wysokości, szybkość, z jaką porusza się maszyna, to 7,2 km/h. Urządzenie potrafi przewieźć towar o wadze 250 kilogramów. Na jednym ładowaniu robot pracuje 10 godzin, w ciągu doby MiR250 potrzebuje 3 godzin w stacji ładowania. Dzięki funkcji Fast Swap, umożliwiającej szybką wymianę baterii, urządzenie w praktyce może pracować nieustannie. Maszyna ma zdejmowaną obudowę, pod którą są wszystkie elementy wymagające naprawy lub konserwacji.

Nowe funkcje bezpieczeństwa i nawigacji

Producent wyposażył model w zderzaki, które chronią podzespoły MiR250 przed skutkami kolizji. Autonomiczny robot ma system świateł, którymi sygnalizuje swoje manewry i działania: zawracanie, hamowanie lub cofanie. Koła maszyny zostały dodatkowo zabezpieczone, żeby nie stwarzać zagrożenia dla ludzi, gdyby MiR przejechał zbyt blisko. Laserowe skanery odpowiedzialne za nawigację są ustawione tak, aby obejmować kąt 360 stopni, a system zbliżeniowy wykrywa puste palety leżące na ziemi.

W naszym regionie mniejsze roboty cieszą się większym zainteresowaniem

Jesper Sonne Thimsen z Mobile Industrial Robots zaznacza, że w Europie Środkowo-Wschodniej popularne są mniejsze roboty duńskiego przedsiębiorstwa. Z autonomicznych maszyn korzystają najczęściej firmy motoryzacyjne i producenci elektroniki. Model MiR250, tak jak wcześniejsze MiR100 i MiR200, jest zaprojektowany do obsługiwania niedużych ładunków w przemyśle i logistyce. W Polsce maszyny MiR200 przewożą np. drzwiczki do suszarek bębnowych w fabryce Whirlpoola, a w słowackim zakładzie Visteon pomagają w produkcji części samochodowych. Mobile Industrial Robots przygotowało też platformę MiRGo, dzięki której użytkownicy mobilnych robotów mogą znaleźć współpracujące z nimi urządzenia. W Platformie Przemysłu Przyszłości opisywaliśmy Mobota Transportera, maszynę o podobnej funkcjonalności, dodatkowo korzystającej z laserowego systemu nawigacji opracowanego przez polską firmę WObit.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na