Przejdź do treści

AM3D.pl – drukowanie przyszłości


Poznaj wyróżnioną fabrykę Konkursu Fabryka Przyszłości 2022

AM3D.pl
Kraków


Na czym polega druk 3D, czyli produkcja addytywna? Termin odnosi się do wszystkich metod wytwarzania, w których elementy powstają poprzez nakładanie kolejnych warstw materiału. Dzięki firmie AM3D.pl, która oferuje przemysłowy druk 3D na zlecenie, klienci na polskim rynku mogą zaspokoić popyt na produkcję wysokiej jakości funkcjonalnych części i prototypów.

Co wyróżnia AM3D.pl? To doświadczenie, innowacyjność, szybkość i jakość a dodatkowo cyfrowy łańcuch dostaw oraz w pełni zautomatyzowane cyfrowe rozwiązania, które sprawdzają się na rynku przyszłości – poznaj bliżej wyróżnioną fabrykę w kategorii Fabryka Cyfrowa.

Logo AM3D
Logo Fabryki Przyszłości

O firmie AM3D.pl

Innowacyjna platforma do produkcji addytywnej na zlecenie, oparta jest o najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku, jak i tworzone we własnym zakresie. Pozwala klientowi samodzielnie – za pomocą mechanizmu wyceny produkcji 3D online – oszacować koszty wytwarzania wraz z dopasowaniem odpowiedniego materiału i technologii postprocessingu 3D przed złożeniem zamówienia. AM3D.pl oferuje inteligentną produkcję, w kilku technologiach przyrostowych, w pełni dostosowaną do specyficznych wymagań zleceniodawców.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów oferują również usługi modelowania 3D, inżynierii odwrotnej oraz przygotowania projektów do druku 3D w przemysłowych technologiach proszkowych i żywicznych, usługi skanowania 3D oraz badania materiałowe.

AM3D.pl korzysta ze specjalistycznego oprogramowania do optymalizacji topologii i tworzenia zaawansowanej geometrii w modelach 3D. Ma to kluczowe znaczenie w rozwiązaniach produkcyjnych nastawionych na redukcję masy przy zachowaniu wcześniejszych parametrów wytrzymałościowych części.

Produkcja addytywna na platformie AM3D.pl jest zgodna z normami ISO 14001 i przyczynia się do wdrażania bardziej zrównoważonych i sprzyjających środowisku procesów.

Prawidłowy nadzór nad procesami oraz zorientowanie na klienta gwarantuje wdrożony przez AM3D Zintegrowany System Zarządzania według norm ISO 9001 i 14001, który jest poddawany regularnie audytom wewnętrznym oraz rokrocznie certyfikowany przez niezależną jednostkę certyfikacyjną DEKRA Certification Sp. z o.o. 

Dlaczego AM3D.pl?

Na szczególną uwagę w fabryce AM3D zasługuje w pełni obsługiwany cyfrowo łańcuch dostaw. Klienci od zamówienia do jego finalizacji mają do dyspozycji cyfrowe i zautomatyzowane internetowe konfiguratory produktów, modele obliczeniowe i symulacyjne. Interakcja i kontakt z użytkownikiem są realizowane w ramach platformy informatycznej. Ponadto firma wyróżnia się wysokimi standardami w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W AM3D wykorzystywane są wirtualne modele (digital twins) fizycznych obiektów, które ograniczają koszty błędów, straty materiałowe i energetyczne. Dodatkowo zostały wdrożone interaktywne platformy do druku 3D stanowiące zintegrowany system produkcyjny, który reaguje w czasie rzeczywistym.

Jest to nieszablonowa fabryka realizująca zarówno produkcję jednostkową, jak i masową przy wykorzystaniu tych samych urządzeń.

3 pytania do … AM3D.pl

Co według AM3D jest kluczowe w transformacji cyfrowej?

„Istotne jest rozszerzenie dostępu do nowoczesnych rozwiązań technologicznych 3D oraz przyspieszenie przekazywania informacji pomiędzy uczestnikami. Pozwala to na szybsze wytwarzanie produktu, optymalizację procesów wytwórczych, jak i zdalny nadzór nad produkcją. To wszystko umożliwia redukcję kosztów, które nie są przenoszone na naszego klienta, a tym samym finalnie poprawiają jego konkurencyjność”.

Dlaczego warto ubiegać się o tytuł Fabryki Przyszłości?

„Zespół AM3D skoncentrowany jest na rozwoju w zakresie rozwiązań przemysłowej produkcji cyfrowej 3D czego efektem jest udział w konkursie Fabryka Przyszłości, który promuje i wskazuje właściwy kierunek w tym zakresie. Tworzenie innowacyjnych rozwiązań i stosowanie najlepszych praktyk jest celem do którego dąży firma budując procesy, które najlepiej sprawdzą się na rynku przyszłości. Jest to także niezależna weryfikacja właściwego kierunku i poczynionych postępów”.

Jakie aspekty zarządzania fabryką są dziś kluczowe w perspektywie wyzwań i trendów globalnych?

„Dążymy do pełnego zrozumienie potrzeb adresowanych przez naszych klientów, to pozwala dostarczyć produkt w krótszym czasie i najwyższej jakości. Związana z tym jest optymalizacja procesów produkcyjnych i łańcucha dostaw. Osiągamy to poprzez właściwe zarządzanie czasem, materiałami, energią, odpadami, jak i ciągłym monitorowaniem i korygowaniem wszystkich etapów produkcji oraz komunikacji z naszymi kontrahentami”.

Na pytania odpowiadał:


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na