Widowisko popularyzujące naukę i stosowanie nowych technologii będzie dotyczyło m.in. kształtowania kosmosu. Uczestnicy zobaczą obrazy przedstawiające podróż w czasie i przestrzeni. Autorem pokazu jest Jani Konstantinovski Puntos, artysta audiowizualny. Z kolei improwizowanym akompaniamentem zajmie się Józef Skrzek, multiinstrumentalista, założyciel zespołu SBB. Opis artystyczny „Theatrum Planetarum” jest w portalu Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wydarzenie poprzedzą krótkie wystąpienia dr. hab. Jacka Górskiego, dyrektora muzeum oraz Pawła Nowaka, dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą w Platformie Przemysłu Przyszłości.
Terminy i dodatkowe informacje
Krakowski pokaz zainicjuje cykl wydarzeń związanych z 550-leciem urodzin Mikołaja Kopernika. Wydarzenie w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie (wejście od ulicy Poselskiej 3) jest zaplanowane na 19:30, 24 września. Wstęp jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit miejsc – w widowisku może wziąć udział maksymalnie 400 osób. Współorganizatorami spotkania towarzyszącego Małopolskiej nocy naukowców są: Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Muzeum Archeologiczne w Krakowie.
Małopolska Noc Naukowców 2021
Inicjatorzy tegorocznej, 15 edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, zaplanowali zarówno wydarzenia stacjonarne, jak i prowadzone on-line. Zainteresowani będą mogli m.in. odwiedzić krakowskie laboratorium ABB, zbudować roboty z klocków Lego czy przeprowadzić proste eksperymenty. Program warsztatów, wystaw i wykładów jest dostępny w serwisie nocnaukowcow.malopolska.pl.