Celem spotkania jest wyciągnięcie wniosków z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa i przedstawienie propozycji reagowania na jego skutki. Goście z różnych krajów podzielą się swoimi doświadczeniami z ostatnich miesięcy oraz podjętymi działaniami. Pierwszego dnia wydarzenia zaplanowano panele poświęcone m.in. zwinnemu podejściu do wytwarzania i cyfryzacji produkcji. Łańcuchy dostaw oraz nowe modele biznesowe to tematy, które omówią eksperci w czasie drugiego dnia konferencji. Przedstawiciele firm (m.in. Rotoherm Group, Photocentric) podzielą się studiami przypadków dotyczącymi transformacji przedsiębiorstw. Organizatorzy zaplanowali także prezentacje technologii – m.in. rękawic wykorzystywanych w aplikacjach wirtualnej rzeczywistości czy systemu wizyjnego dla robotów, a także demonstratora „Factory in a Box” przedstawiającego wykorzystanie nowych technologii na liniach produkcyjnych.
Terminy i zapisy
Konferencja rozpocznie się 5 października o 13:00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, sesjach Q&A i spotkaniach jeden na jeden z ekspertami doradzającymi w zakresie rozwoju strategii firmy, inżynierii danych, automatyzacji i robotyzacji oraz modelowania i symulacji. Konferencja Digitalising Manufacturing tym razem będzie wirtualna – na bezpłatne wydarzenie prowadzone w aplikacji Zoom, można rejestrować się na stronie Manufacturing Technology Centre. Osoby, które się zapiszą, dostaną interaktywną agendę umożliwiającą dołączenie do poszczególnych paneli, a także dostęp do wszystkich materiałów filmowych po zakończeniu wydarzenia. Partnerem inicjatywy jest Platforma Przemysłu Przyszłości.
Manufacturing Technology Centre
Konferencja Digitalising Manufacturing jest organizowana corocznie od 2015 roku. Do tej pory wydarzenie było prowadzone w siedzibie Manufacturing Technology Centre w Parku Naukowym w Liverpoolu. Inicjator przedsięwzięcia, MTC, to ośrodek badań i technologii założony w 2010 roku, który pomaga brytyjskim firmom produkcyjnym wykorzystywać nowoczesne rozwiązania i usprawniać procesy. Częścią organizacji jest Narodowe Centrum Wytwarzania Przyrostowego, prowadzące badania i szkolenia z druku 3D.