Przejdź do treści

Warsztaty we wrocławskim Hubie Innowacji Cyfrowych


  • Spotkania zaplanowane na listopad będą dotyczyły cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i automatyzacji produkcji.
  • W grudniu konsorcjum zorganizuje szkolenia poświęcone drukowi 3D – ich szczegółowa tematyka zostanie określona na podstawie ankiet wypełnianych przez zainteresowanych uczestników.
  • Jak zgłosić się na warsztaty i gdzie znaleźć ankietę? Piszemy poniżej.

Najbliższe wydarzenia – 9 i 16 listopada – będą poświęcone tzw. security awareness, czyli świadomości zagrożeń związanych z używaniem komputerów. Poprowadzą je eksperci z przedsiębiorstwa TestArmy, zajmujący się m.in. testami bezpieczeństwa, funkcjonalności i wydajności systemów informatycznych. Natomiast Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na 19 listopada planuje szkolenie wprowadzające uczestników w tematykę sztucznej inteligencji.

IO-Link, automatyzacja produkcji i monitorowanie stanu maszyn

Również w listopadzie dojdzie do spotkań prowadzonych przez specjalistów firmy Balluff. Warsztaty będą dotyczyły m.in. wdrażania interfejsu IO-Link, umożliwiającego instalację, diagnostykę i szybką wymianę czujników w systemach przemysłowych. Specjaliści przedstawią również case studies na temat zmian zachodzących w automatyzacji produkcji oraz zarządzaniu przedsiębiorstwami pod kątem odporności na kryzysy. Kolejne planowane szkolenia skoncentrują się na condition monitoringu, czyli monitorowaniu parametrów maszyn i urządzeń, prowadzącym do wykrywania zmian, które grożą awarią. Szczegółowy kalendarz wydarzeń zostanie wkrótce opublikowany na stronie wrocławskiego Hubu Innowacji Cyfrowych Level 4.0.

Druk 3D i ankieta dla uczestników

2 i 8 grudnia Politechnika Wrocławska przeprowadzi webinaria o druku przestrzennym w przemyśle, również w kontekście produkcji personalizowanej. Jako element przygotowań Hub Innowacji Cyfrowych opracował ankietę, która pozwoli dostosować tematykę szkoleń do zainteresowań osób planujących wziąć w nich udział. Pytania dotyczą znajomości poszczególnych technologii druku 3D, m.in. FDM czy SLM oraz zagadnień, jakie warto poruszyć. Formularz można znaleźć na tej stronie.

Zapisy

Żeby dołączyć do wydarzeń, trzeba wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@level4dih.pl. Spotkania organizują konsorcjanci hubu Level 4.0, czyli Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny, Balluff i TestArmy Group. DIH zajmuje się wsparciem rozwoju nowych technologii w przedsiębiorstwach. Do tej pory z doradztwa ekspertów organizacji skorzystała m.in. Wojcieszowianka produkująca wodę i napoje oraz Divante piszące oprogramowanie dla sklepów internetowych.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na