Przejdź do treści

W czwartek dzień otwarty krakowskiej Fabryki Przyszłości hub4industry


  • Inteligentne i autonomiczne roboty, zaawansowana analiza danych, łączność w sieci 5G oraz internet rzeczy – takie urządzenia i rozwiązania można zobaczyć w pokazowej fabryce pod Wawelem.
  • Jednym z punktów dnia otwartego będzie „Data Integration – dane jako podstawa zarządzania produkcją”.
  • Wydarzenie organizuje hub4industry, czyli zlokalizowany w Krakowie Hub Innowacji Cyfrowych.
  • Wirtualne spotkanie rozpocznie się 18 lutego o 9:30. Poniżej jest link do rejestracji.

O Fabryce Przyszłości, która działa w stolicy Małopolski, pisaliśmy już parokrotnie w portalu PrzemyslPrzyszlosci.gov.pl. To przedsięwzięcie prowadzone przez tamtejszy Digital Innovation Hub. Pokazowa fabryka jest miejscem, gdzie menadżerowie, szefowie firm czy specjaliści z przedsiębiorstw mogą zapoznać się z najnowszymi technologiami opracowanymi do zastosowań biznesowych. Są wśród nich m.in. roboty, rozwiązania oparte na IoT i 5G, a także zastosowania analityki danych. Twórcy Fabryki Przyszłości podkreślają, że miejsce pozwala przekonać się, jak w praktyce działają nowoczesne systemy dużych firm produkcyjnych z Polski i Europy. Obiekt umożliwia korzystania z roboczej przestrzeni „living lab” i usługi wdrożeniowej „test before invest”.

Agenda i rejestracja

Na czwartkowe wydarzenie można zarejestrować się tutaj. Organizatorzy planują, że spotkanie online rozpocznie się o 9:30 i zakończy się krótko po południu:

09:30-09:50: Start z ASTOR Innovation Room
09:50-10:30: Data Integration – dane jako podstawa zarządzania produkcją
10:30-11:10: Intelligent Robotics & Predictive Maintenance
11:10-11:50: Connectivity – łączność w nowoczesnej fabryce | T-Mobile Polska
11:50-12:10: Sesja Q&A

Podczas dnia otwartego Fabryki Przyszłości wystąpią eksperci z T-Mobile Polska, hubraum, ASTOR-a i Krakowskiego Parku Technologicznego. Showroom można również odwiedzić w realu – zainteresowani powinni zgłosić się przez formularz: www.hub4industry.pl/showroom lub pisząc na mail: info@hub4industry.pl. Hub Innowacji Cyfrowych z Krakowa chce w tym roku organizować wirtualne i realne dni otwarte raz w miesiącu, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego związanego z pandemią koronawirusa.

Poza KPT i wymienionymi wyżej firmami hub4industry tworzą jeszcze Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska oraz eksperci z BIM Klaster i Instytutu Kościuszki. DIH z Krakowa jest jednym z pięciu takich ośrodków powołanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w wyniku konkursu pod hasłem „Standaryzacja usług hubów innowacji cyfrowych dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw”. Informacje o aktywności wszystkich polskich Digital Innovation Hubs można znaleźć w naszym dziale DIH.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na