Przejdź do treści

Rozpoczynamy nabór specjalistów ADMA


  • Dla przedsiębiorców przygotowujemy ogólnodostępną bazę doradców z zakresu metodologii ADvanced MAnufacturing.
  • Równocześnie czekamy na zgłoszenia ekspertów wyspecjalizowanych w co najmniej jednym obszarze transformacji ADMA, którzy dołączą do zespołu specjalistów PPP.
  • Poniżej w tekście są linki do podstron ze szczegółami obu naborów.

Platforma Przemysłu Przyszłości przygotowuje publicznie dostępną bazę Doradców ADMA pomagających firmom w transformacji cyfrowej w oparciu o metodologię ADvanced MAnufacturing. Z pomocą listy przedsiębiorcy łatwo wyszukają osoby z kwalifikacjami potwierdzonymi przez PPP. Równolegle trwa nabór Ekspertów Dziedzinowych ADMA, którzy dołączą do grona naszych specjalistów i, poza współpracą z firmami, zajmą się prowadzeniem szkoleń, wykładów czy prezentowaniem demonstratorów technologii przemysłu 4.0.

Lista wiarygodnych ekspertów

Dawid Solak, członek zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości, wyjaśnia, że w nowej inicjatywie chodzi o stworzenie publicznej bazy Doradców wyspecjalizowanych w metodologii ADvanced MAnufacturing:

Eksperci, którzy do niej trafią, zostaną zweryfikowani przez PPP, jednak potem będą już współpracowali bezpośrednio z firmami zainteresowanymi rozwojem w kierunku przemysłu 4.0. Główną ideą budowy rejestru jest ułatwienie przedsiębiorcom kontaktu z wiarygodnymi specjalistami w zakresie transformacji cyfrowej – zaznacza Dawid Solak.

Kryteria

Doradcą może zostać osoba, która:

  • uzyskała certyfikat szkolenia z zakresu przeprowadzania skanów dojrzałości przedsiębiorstw zgodnie z metodologią ADvanced MAnufacturing,
  • przez co najmniej 3 lata pracowała w przemyśle (albo w obszarze doradztwa dla sektora wytwórczego),
  • ma doświadczenie w realizacji skanów ADMA oraz opracowywaniu planów transformacji.

Z kolei kandydat na Eksperta Dziedzinowego ADMA musi mieć:

  • wykształcenie wyższe,
  • pięcioletni staż pracy,
  • doświadczenie w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań w firmach produkcyjnych w zakresie jednego z 7 obszarów transformacji, np. zaawansowanych technologii produkcyjnych, fabryki cyfrowej, fabryki ekologicznej,
  • doświadczenie w opracowywaniu planów implementacji oraz świadczeniu usług doradczych dla przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje i regulamin naborów można znaleźć tutaj.

Zespół ekspertów PPP

Eksperci Dziedzinowi ADMA dołączą do specjalistów pozostałych 13 dyscyplin, m.in. automatyzacji i robotyzacji, druku 3D, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Zespół zaczęliśmy budować rok temu, kiedy ogłosiliśmy pierwszy nabór. Dzięki następnemu, rozpoczętemu w lutym, grono poszerzyli eksperci z zakresu ekosystemu innowacji, zielonego przemysłu oraz kompetencji przyszłości. Osoby zainteresowane współpracą z PPP w jednym z wymienionych obszarów, mogą cały czas przesyłać zgłoszenia – na podstronie Eksperci znajdą informacje o kryteriach rekrutacji i zadaniach powierzanych specjalistom.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na