Przejdź do treści

W Suchej Beskidzkiej powstanie nowa fabryka elektroniki


  • Nowy zakład firmy Fideltronik będzie zasilany instalacją fotowoltaiczną.
  • Wartość fabryki jest szacowana na ponad 90 milionów złotych.
  • Firma skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Większość procesów w nowym zakładzie będzie automatyzowana i zrobotyzowana – zaznacza Miłosław Dziula, wiceprezes firmy Fideltronik, producenta elektroniki. Jak dodaje, firma skupi się przede wszystkim na tych aspektach, które dotąd wymagały ręcznej pracy. Powierzchnia Fideltronik Smart Factory wyniesie 5 tysięcy m², a całość będzie zasilana m.in. instalacją fotowoltaiczną o mocy 500 kWp (ang. kilo watt peak, parametr określający wydajność paneli w tzw. standardowych warunkach pomiarowych związanych z temperaturą i chwilową wartością mocy promieniowania słonecznego).

Działanie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Przedsiębiorstwo planuje nakłady w wysokości 90,6 miliona złotych i utworzenie 25 nowych miejsc pracy. Dodatkowo, zapowiada dalsze wykorzystywanie takich technologii, jak sztuczna inteligencja, przemysłowy internet rzeczy czy analityka w chmurze obliczeniowej. Inwestycja, której zakończenie jest planowane na 2024 rok, jest realizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. PSI to mechanizm wsparcia przedsiębiorców będący ulgą podatkową. Z początkiem 2022 roku intensywność wsparcia wzrosła m.in. dla dużych firm z województwa małopolskiego – z 35% do 40%.

Fabryka Przyszłości

Fideltronik jest jednym z laureatów konkursu Fabryka Przyszłości organizowanego przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Przedsiębiorstwo zostało wyróżnione w kategorii „Organizacja skupiona na człowieku” – Rada Programowa doceniła prowadzenie otwartego dialogu z pracownikami, a także jasno określony system szkoleń, ścieżki kariery oraz współpracy międzywydziałowej. W tej kategorii wyróżnione zostały również firmy: ABM Greiffenberger Polska i Beta-Point.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na