Przejdź do treści

„Szybka ścieżka – Agrotech” – szkolenie dla rolniczych innowatorów


  • Szczegóły konkursu ze 100-milionowym budżetem przybliży uczestnikom przedstawicielka Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
  • Spotkaniu będzie towarzyszyło powołanie Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości oraz debata o przemyśle 4.0.
  • Spotkanie organizujemy 21 września w Poznań Congress Center.

Dorota Toczyska z NCBR omówi zasady konkursu „Szybka ścieżka – Agrotech”, rodzaje dofinansowywanych działań, najczęściej popełniane we wnioskach błędy, a także wyjaśni, jak ich uniknąć. Ekspertka opowie, jak ocenia się aplikacje składane przez przedsiębiorców, oraz poruszy kwestię terminów wypłat pieniędzy. W spotkaniu organizowanym przez Platformę Przemysłu Przyszłości 21 września w Poznań Congress Center weźmie udział maksymalnie 80 osób. 2-godzinne szkolenie rozpocznie się o 11:00, rejestrację prowadzimy w dziale Wydarzenia.

„Agrotech”

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa i jednostki naukowe, które przeprowadzą eksperymentalne prace rozwojowe, działania przedwdrożeniowe lub badania przemysłowe dotyczące innowacji w rolnictwie. Wartość pojedynczego przedsięwzięcia powinna wynosić co najmniej milion złotych, jeśli realizacją zajmują się MŚP – lub 2 miliony, gdy projekt prowadzą duże firmy bądź konsorcja. Budżet „Agrotechu” to 100 milionów złotych, natomiast maksymalne dofinansowanie dla jednego wniosku wyniesie 20 milionów. Tematyka konkursu obejmuje m.in. mechanizację, robotyzację oraz rolnictwo precyzyjne. NCBR czeka na zgłoszenia do 6 listopada.

Pierwsza Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości

Przed szkoleniem dotyczącym konkursu „Agrotech” zostanie powołana Wielkopolska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości. To pierwszy z zespołów przedsiębiorców, naukowców, samorządowców i przedstawicieli trzeciego sektora, który zajmie się opiniowaniem programów wspierających transformację cyfrową i projekty popularyzujące wiedzę o przemyśle 4.0. Podobne grupy ekspertów powstaną w całym kraju, w każdym regionie. Po powołaniu wielkopolskiej rady rozpocznie się debata na temat mechanizmów pomocy dla firm zainteresowanych cyfryzacją i automatyzacją procesów. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz prezes PPP Andrzej Soldaty.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na