Przejdź do treści

Środowe konferencje o P4.0: IoT, Big Data i chemia


Uczestnicy warszawskiej konferencji dowiedzą się, w jaki sposób internet rzeczy zmienia produkcję. Prelegenci odpowiedzą na jedno z ważniejszych pytań związanych z transformacją w firmach, czyli jak wprowadzać zmiany i jednocześnie utrzymać wcześniejsze systemy – oraz znaleźć na to finansowanie. Drugie spotkanie będzie miało miejsce w Aleksandrowie Łódzkim i potrwa dwa dni, jego oś to technologia w przemyśle chemicznym. Chętni mogą jeszcze dołączyć do obu wydarzeń.

baner konferencji przemysł 4.0
(Pomiędzy prelekcjami organizatorzy zaplanowali sesje roundtables – graf. Computerworld)

Konferencję w Warszawie organizuje magazyn Computerworld. Jej program w dużej mierze skupia się na przemysłowym internecie rzeczy, z czym bezpośrednio wiąże się pozyskiwanie dużej ilości danych (nierzadko tak znacznej, że powstał nawet termin “Data Tsunami”). Nie zabraknie tematów związanych z AI, chmurą i bezpieczeństwem, jedno z wystąpień będzie dotyczyło robotyzacji na przykładzie PKP Energetyka. Natomiast prezes Platformy Przemysłu Przyszłości Andrzej Soldaty opowie o działaniach związanych ze wsparciem dla przedsiębiorstw zainteresowanych transformacją cyfrową. Swój udział w wydarzeniu można potwierdzić tutaj. Konferencję „Przemysł 4.0, strategie, technologie, kompetencje” zrelacjonujemy w portalu.

baner konferencji chemia 4.0 - technika w przemyśle
(W czasie warsztatów prawnych pojawią się kwestie finansowania rozwoju i innowacji – graf. PIPC)

Inicjatorem spotkania w Aleksandrowie Łódzkim jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Konferencja “Przemysł 4.0 – Chemia 4.0” skupi się na nowych technologiach i automatyzacji w branży chemicznej. Podczas spotkania prelegenci podsumują warsztaty dotyczące big data, a także zarządzania pracownikami w tej gałęzi gospodarki. Wśród tematów znajdą się: logistyka, utrzymanie ruchu, realizacja inwestycji, bezpieczeństwo systemów, wirtualne systemy szkoleniowe i budowanie przewagi konkurencyjnej. Zainteresowani chemią 4.0 mogą zarejestrować się, wypełniając formularz.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się: