14 marca planujemy spotkanie, podczas którego zainicjujemy powołanie Hubu Edukacji 4.0. Przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy Platformy Przemysłu Przyszłości i uczelni wyższych. W skład Hubu wejdą organizacje z województwa dolnośląskiego i opolskiego, wyspecjalizowane w kształceniu z zakresu przemysłu 4.0. Podstawowym zadaniem nowego konsorcjum będzie wypracowanie standardów kształcenia dla kierunków studiów związanych z nowymi technologiami i kompetencjami przyszłości. Możliwe będzie skalowanie przygotowanych wzorców i wdrożenie ich w całym kraju.
Zadania Hubu Edukacji 4.0
Stałe monitorowanie kierunków rozwoju sektora edukacji w kraju i za granicą oraz śledzenie dobrych praktyk w kształceniu to jedno z planowanych działań Hubu Edukacji 4.0. Eksperci pracujący w konsorcjum zajmą się również opracowywaniem efektywnych sposobów na dostosowanie zajęć na uczelniach do oczekiwań biznesu. W celu weryfikacji przygotowanych standardów Hub poprowadzi pilotażowe kierunki studiów. Dodatkowo organizacja nawiąże partnerstwa z firmami przemysłowymi i nawiąże współpracę akademicką, żeby podnosić poziom kształcenia. Kolejny cel Hubu to przygotowywanie rekomendacji prawnych w zakresie edukacji dla przemysłu 4.0.
Spotkanie we Wrocławiu
Wydarzenie inaugurujące powołanie Hubu Edukacji 4.0 rozpocznie się 14 marca o 16:00 we Wrocławiu. Zaproszeni goście zapoznają się z działalnością PPP, a także z koncepcją funkcjonowania nowego konsorcjum. Następnym punktem spotkania będzie rozmowa o zasadach współpracy i utworzenie grup roboczych, mających na celu przygotowanie powstania Hubu. Przedsięwzięcie przygotowujemy razem ze Stanversity – startupem edukacyjnym współpracującym z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Valueships oraz Bergman Engineering. Stanversity prowadzi studia menadżerskie z zakresu przemysłu 4.0, gdzie wykładają praktycy z 9 krajów.