W Strefie Innowacji prelegenci poruszą tematy cyberbezpieczeństwa w kontekście pracy zdalnej oraz elektromobilności. Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, Paweł Tadejko, porozmawia o wpływie sztucznej inteligencji, blockchainu czy druku 3D na działalność przedsiębiorstw m.in. z prezesem Blockchain Polska, Bartoszem Bilickim oraz Adamem Gonczarkiem, dyrektorem ds. technologii w firmie Alphamoon. Z kolei nowe sposoby pracy ludzi i maszyn związane z czwartą rewolucją przemysłową, omówią: Rafał Trzaska – specjalista PPP, i przedstawiciele firm Elproma, Axoma i 3M.
Gospodarka i geopolityka
Panele dotyczące gospodarki będą poświęcone związkom biznesu ze sportem, rozgrywkami elektronicznymi i nauką, a także szansom polskich przedsiębiorstw w przestrzeni kosmicznej. Z kolei rozmowy o geopolityce obejmą zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, wpływu pandemii koronawirusa na relacje pomiędzy państwami i łańcuchy dostaw, a także oddziaływania zmian klimatycznych na gospodarkę.
Dodatkowe informacje i terminy
Wszystkie panele eksperckie w czasie Forum G2 zostaną poprzedzone krótkimi wystąpieniami, filmami i prezentacjami, żeby uczestnicy mogli zapoznać się z poruszaną tematyką. Poza dyskusjami uczestnicy sprawdzą działanie skanerów 3D, czy sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy zaplanowali także strefę poświęconą pojazdom elektrycznym. Wydarzenie rozpocznie się 28 września o 9:30 na Stadionie Wrocław. Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem inicjatywy.
Instytut Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych
Organizatorem wydarzenia jest Instytut Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych, który zajmuje się popularyzacją zagadnień związanych z ekonomią i nowymi technologiami w biznesie. Stowarzyszenie, poza Forum G2, planuje także cykl spotkań U25 dla licealistów i studentów.