Fabryka flex

Flextronics Poland – kompleksowe rozwiązania przyszłości

Poznaj wyróżnioną fabrykę Konkursu Fabryka Przyszłości 2022

Flextronics International Poland Sp. z o.o.
Tczew


Flex to przedsiębiorstwo, które łączy w sobie produkcję, innowacyjność, politechnikę oraz dobre pomysły, które przekładają się nowe rozwiązania i projekty wynalazcze. Firma wspiera największe światowe marki, które ułatwią życie i zmieniają świat – są to m.in. urządzenia w technologii 5G.

Fabryka w Tczewie rozwija swój park przemysłowy już od ponad 22 lat, który jest godny do naśladowania, dlatego została wyróżniona w kategorii Kompleksowa Inżynieria Zorientowana na Klienta.

Logo Flex

O firmie

Flex to światowej klasy partner produkcyjny, pomagający klientom z różnych branż w opracowaniu i budowaniu produktów, które zmieniają świat.

Jako globalny zespół, Flex jest obecny w 30 krajach i odpowiada zrównoważone działanie. Dzięki temu zapewnia swoim klientom innowacje technologiczne oraz rozwiązania związane z łańcuchem dostaw i produkcją. Pomaga również pomyślnie przejść przez proces regionalizacji, wdrażania sztucznej inteligencji do produkcji, budowania infrastruktury 5G oraz zaawansowanej produkcji.

Wartości firmy napędzają ich do działania. To one definiują oraz nakierowują, jak budować zróżnicowane miejsce pracy oparte na zrównoważonym rozwoju i środowisku, gdzie każdy może rozwijać swój potencjał.

Lokalny zakład w Tczewie zatrudnia ponad 4000 pracowników, którzy każdego dnia dbają o tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Flex w Tczewie posiada cztery hale. Zespół 4 budynków produkcyjnych i magazynowych znajduje się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, obejmuje łącznie 80 000 m2. W trzech z nich prowadzony jest m.in. montaż modułów elektronicznych, a także obróbka plastyczna blach i kompleksowy montaż produktów, takich jak: szafy bazowe do telefonii komórkowej, ładowarki do aut elektrycznych oraz automaty samoobsługowe. Czwarty obiekt pełni funkcję nowoczesnego centrum logistycznego.

Dlaczego Flex?

Oddział Flex w Tczewie jest jedną z wiodących fabryk produkujących zaawansowane produkty elektroniczne dla klientów z wielu branż: telekomunikacji, przemysłu maszynowego, automotive, Oil&Gas i innych. Poziom oraz sposób obsługi najbardziej wymagających klientów i produkcji zaawansowanych technologicznie produktów, w tym wykorzystania zintegrowanych narzędzi wspomagających cyfrowo inteligentną, zautomatyzowaną i częściowo zrobotyzowaną produkcję i logistykę, zyskało uznanie Rady Programowej Konkursu.

Firma zwraca czynnie uwagę na kwestie środowiskowe i klimatyczne. Przedsiębiorstwo świadczy szereg usług wobec swoich partnerów B2B a rozwój pracownika realizowany jest według jasno zdefiniowanych i komunikowanych ścieżek rozwoju w obszarze technicznym, specjalistycznym czy menadżerskim.

3 pytania do … Flextronics International Poland Sp. z o.o.

Co według Flex jest kluczowe w transformacji cyfrowej?

„Transformacja cyfrowa integruje wszystkie poziomy i funkcje w nowoczesnej organizacji. Odpowiednie technologie, w połączeniu z ludźmi, procesami i operacjami umożliwiają organizacjom, takim jak Flex elastyczne reagowanie na potrzeby rynku, szybkie dostosowanie się do wymagań  klientów i zwiększenie konkurencyjności”.

Dlaczego warto ubiegać się o tytuł Fabryki Przyszłości?

„Fabryka Przyszłości zapewnia możliwość zaprezentowania własnych doświadczeń dotyczących innowacyjnych rozwiązań i dobrych praktyk w zakresie transformacji technologicznej, cyfrowej i organizacyjnej przedsiębiorstw. Stanowi również  szansę na wspólną naukę oraz czerpanie wiedzy z doświadczenia innych uczestników programu”.

Jakie aspekty zarządzania fabryką są dziś kluczowe w perspektywie wyzwań i trendów globalnych?

„Flex obserwuje ogólnoświatowe trendy. Od kilku lat wspieramy trend regionalizacji biznesu oraz nieustanie dostosowujemy nasze zdolności produkcyjne do potrzeb rynkowych oraz naszych klientów. Jako część globalnej korporacji naszym celem jest również aktywne wspieranie celów zrównoważonego rozwoju, takich jak sustaining – tworzenie zrównoważonych produktów w całym cyklu życia oraz tworzenie optymalnego łańcucha dostaw, odpornego na ryzyko i działającego w zgodzie z ciągle ewoluującymi wymaganiami środowiskowymi”.

Na pytania odpowiadał: