Co realnie może dać firmie robotyzacja i sztuczna inteligencja?

  • Konferencja „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw” będzie poświęcona wprowadzaniu nowych technologii w produkcji.
  • Podczas wydarzenia online wystąpią m.in. eksperci Fanuca, Stermedia, Volkswagena i Platformy Przemysłu Przyszłości.
  • Spotkanie startuje w środę o 10:00.
nowoczesna fabryka

Prelegenci pokażą praktyczne przykłady wdrożeń, sugerując, jakich błędów warto unikać. Mateusz Amroziński z Fanuca, firmy produkującej maszyny przemysłowe, skupi się na tym, jak inwestycje w robotyzację ułatwiają osiąganie zysków w procesach produkcyjnych, a także jak zwiększać wydajność i bezpieczeństwo systemów. Sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji w usprawnianiu wytwarzania i logistyki to z kolei temat wystąpienia Michała Krasonia ze Stermedia, eksperta komputerowej analizy danych nieuporządkowanych. Przedsiębiorstwo używa algorytmów uczenia maszynowego m.in. do przewidywania ilości kleju niezbędnego przy produkcji samochodów, opierając analitykę o rodzaj i liczbę elementów, które przyjeżdżają do fabryki danego dnia. Reprezentanci Volkswagena, dr Łukasz Józefowski i Cezary Tadej, opowiedzą o działaniach koncernu zmierzających do wytwarzania 4.0. Kwestię przewagi konkurencyjnej wynikającej z posługiwania się technologiami przemysłu czwartej generacji omówi natomiast prezes PPP, Andrzej Soldaty.

produkcja samochodu
(fot. Getty Images)

Rejestracja na wydarzenie „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”

Spotkanie organizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, firmę Stermedia i Platformę Przemysłu Przyszłości rozpocznie się 20 maja o 10:00. Zapisy online prowadzi serwis Wroclaw.pl. Konferencja została zaplanowana z myślą o specjalistach i osobach zarządzających przedsiębiorstwami, które szukają impulsu do wdrożenia nowoczesnych technologii. Kolejne wydarzenia będą dotyczyły wprowadzania wirtualnej rzeczywistości, blockchainu, druku 3D i digital twin.

druk 3d z metalu
(fot. Getty Images)

Webinar Przemysłu Przyszłości o pracownikach

Dzień wcześniej, 19 maja, rozpocznie się spotkanie na temat trendów w rekrutacji i zarządzaniu zespołami w warunkach pracy zdalnej. Swoją wiedzą z uczestnikami webinarium podzielą się: Nika Darnowska, Piotr Kaczmarek-Kurczak i Michał Karlikowski. Zapisy prowadzimy w dziale Wydarzenia.

5G 6G Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór