Magazyn Przemysł Przyszłości: automatyzacja pracy, kompetencje menadżera i dojrzałość cyfrowa

  • 52 strony z artykułami dotyczącymi kluczowych zagadnień z obszaru przemysłu 4.0.
  • Wśród autorów naukowcy, praktycy i specjaliści zajmujący się m.in. gospodarką cyfrową, analizą technologicznego rynku oraz zarządzaniem zmianą.
  • Ponadto magazyn Przemysł Przyszłości uzupełniają informacje o Hubach Innowacji Cyfrowych i działalności Platformy Przemysłu Przyszłości.
  • 1 numer kwartalnika jest dostępny w formie papierowej i cyfrowej.

Magazyn Przemysł Przyszłości dołącza do dotychczasowych kanałów komunikacji, za pomocą których popularyzujemy wiedzę o przemyśle 4.0, transformacji cyfrowej, wydarzeniach branżowych i aktywności PPP. Kwartalnik wspiera zatem w docieraniu z informacjami o nowoczesnych rozwiązaniach portal PrzemyslPrzyszlosci.gov.pl, nasze profile na LinkedInie, Twitterze, Facebooku i YouTube’ie, newsletter oraz debiutujący 1 marca serwis E-learning Przemysłu Przyszłości. Wydawnictwo będzie ukazywało się kwartalnie, proponując menadżerom, przedsiębiorcom, pracownikom i specjalistom publikacje na temat organizacyjnego i technologicznego unowocześniania firm oraz fabryk. Podobnie jak w portalu – w magazynie piszemy o rozwiązaniach i tematach w rodzaju: rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, chmury obliczeniowej, druku 3D, human augmentation, przemysłowego internetu rzeczy czy prac badawczo-rozwojowych. Oczywiście wszystko w kontekście sektora produkcyjnego i biznesu.

1 numer Przemysłu Przyszłości o kompetencjach

Tematem przewodnim aktualnego numeru magazynu są kompetencje ważne w nowoczesnej, cyfrowej gospodarce. Okładkowy artykuł to tekst pt. „Jak naprawdę będzie wyglądała automatyzacja pracy”, napisany przez dr hab. Katarzynę Śledziewską i dr hab. Renatę Włoch. Jarosław Gracel i dr Marek Makowiec przybliżają natomiast „Najważniejsze kompetencje menadżera 4.0”. Zagadnienie Customer Experience analizuje Jarosław Smulski, natomiast wątkiem disruptive technologies zajął się Jacek Tomczyk. Numer zamyka artykuł Katarzyny Nosalskiej o znaczeniu dojrzałości cyfrowej w podnoszeniu efektywności działania organizacji. Kwartalnik uzupełniają opisy aktywności Hubów Innowacji Cyfrowych z Gdańska, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Warszawy, a także dwustronicowa infografika pokazująca model funkcjonowania Platformy Przemysłu Przyszłości.

Jak zamówić kwartalnik Przemysł Przyszłości?

Każdy zainteresowany może pobrać magazyn w wersji cyfrowej z naszej Biblioteki 4.0, wypełniając krótki formularz. Czytelnicy, którzy wolą wydanie papierowe, warto, aby śledzili nasz portal i kanały społecznościowe – wkrótce ogłosimy, jak będzie można zdobyć drukowaną wersję Przemysłu Przyszłości. Oprócz tego kwartalnik trafi do firm, instytucji i menadżerów działających w obszarze przemysłu 4.0 lub chcących rozwijać swoje organizacje w kierunku standardów czwartej rewolucji przemysłowej. 2 numer magazynu przygotujemy w kwietniu. Zachęcamy do lektury i kontaktu z Platformą Przemysłu Przyszłości.