Zbuduj przewagę technologiczną firmy w czasie kryzysu

  • Specjaliści z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego opowiedzą podczas webinarium o kluczowych obszarach zmian w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz o bezpiecznej pracy zdalnej.
  • Z kolei przedstawiciel Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego przybliży technologie p4.0 – VR, AR i Web3D.
  • „Spotkanie Technologiczne w sieci” rozpocznie się 12 maja o 10:00 i potrwa 3 godziny. Poniżej jest link do rejestracji.
rozszerzona rzeczywistość

Piotr Nędzewicz z PPNT skupi się na transformacji cyfrowej oraz na tym, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie do budowania przewagi rynkowej. Poruszy temat tzw. kultury innowacji jako podstawy skutecznych zmian, a także wątek kluczowych obszarów przekształceń w firmach, takich jak modele, produkty i zasoby – ekspert wskaże najważniejszych uczestników tego procesu. Przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwach m.in. z branży motoryzacyjnej i meblarskiej zaprezentuje drugi gość webinarium – Bogdan Ludwiczak z PCSS. który zajmie się rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością, różnicami między nimi oraz zagrożeniami i ograniczeniami. Następnie o pracy zdalnej i jej bezpiecznej organizacji opowie Łukasz Walicki z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Zapisy

Mikołaj Kołodziejczak, przedstawiciel Platformy Przemysłu Przyszłości w zachodniej Polsce, przybliży w trakcie webinaru działania, jakie prowadzimy na rzecz przemysłu 4.0. Uczestnicy po każdej części wirtualnego spotkania będą mogli włączyć się w dyskusję, rejestrację prowadzimy w dziale Wydarzenia.

Kobieta z gogalmi wirtualnej rzeczywistości
(fot. Getty Images)

Produkt, pracownik i przetrwanie firmy

13 maja zapraszamy na kolejny Webinar Przemysłu Przyszłości. W jego ramach poruszymy temat zmiany modeli biznesowych produktów i dostosowania ich do nowych wymagań rynku – tu można zapisać się na spotkanie online. Następne wydarzenia będą poświęcone wpływowi pandemii na pracowników i działy HR oraz sposobom utrzymania ciągłości funkcjonowania firm mimo niekorzystnych warunków.

męzczyzna biorący udział w webinarium
(fot. Getty Images)

Prof. Wegener i dr Jankowski

Wcześniej naszym gościem był Dieter Wegener ze stowarzyszenia ZVEI, który mówił o skuteczności automatyzacji i wpływie technologii przemysłu 4.0 na firmy produkcyjne. Zaproszenie do udziału w webinarium przyjął też Witold Jankowski z ICAN Institute, ekspert opowiadał o zarządzaniu strategicznym w modelu VUCA i o kompetencjach niezbędnych do prowadzenia transformacji cyfrowej.

5G 6g Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór