Rozwój technologiczny i coraz większa złożoność oczekiwań klientów zmusza przemysł do wyznaczania nowych standardów, bazując na analizie oczekiwań jako kluczowego czynnika kształtującego ich strategię rozwoju. W centrum tego podejścia znajduje się zrozumienie, że wysoka jakość produktów, doskonałe procesy produkcyjne i świadczone usługi są efektem zaawansowanego, wielopłaszczyznowego procesu projektowania.
Kompleksowa inżynieria, wsparta przez nowoczesne narzędzia takie jak wirtualne modele, cyfrowe bliźniaki i zaawansowane symulacje, staje się fundamentem dla optymalizacji procesów. To podejście, skoncentrowane na interdyscyplinarnym podejściu do projektowania, prowadzi do maksymalizacji korzyści w całym łańcuchu wartości – od fazy projektowej, poprzez produkcję, użytkowanie, serwisowanie, aż po etap utylizacji.
W przypadku Fabryki Preston, to podejście nie jest jedynie teorią, lecz praktyką na co dzień, dlatego otrzymała wyróżnienie w kategorii Kompleksowej inżynierii zorientowanej na klienta.
O firmie Preston Packaging
Preston Packaging to nowoczesna drukarnia opakowań dla leków, suplementów diety i kosmetyków oraz ulotek farmaceutycznych i instrukcji. Ponadto to dynamicznie rozwijająca się firma rodzinna prowadzoną przez trzech braci – Filipa, Jacka i Stanisława Karońskich. Wdraża założenia idei Industry 4.0. inwestując w nowe technologie, park maszynowy i software. Preston Packaging tworzą ludzie, ich wiedza i doświadczenie. Ich ambicją jest tworzyć opakowania najwyższej jakości, perfekcyjnie wykonane, z uwzględnieniem aspektu środowiskowego. „Quality reinvented” – to ich slogan, który nie ogranicza się wyłącznie do jakości produktów. Obejmuje on również najwyższe standardy we wszystkich aspektach naszej działalności oraz stanowi zapewnienie o doskonałym poziomie współpracy z klientem, który wynika z wprowadzanych usprawnień.
Dlaczego Preston ?
Preston Sp. z o.o. została uhonorowana nagrodą w kategorii Inżynierii Skoncentrowanej na Kliencie, ponieważ fabryka skupia się na maksymalizowaniu wartości na każdym etapie współpracy z klientem. Regularnie aktualizuje wszystkie wymagania klientów, aktywnie uwzględniając ich potrzeby i sugestie w procesach projektowania, produkcji oraz obsługi serwisowej. Efektywna współpraca pomiędzy różnymi sekcjami przedsiębiorstwa i zarządzanie zewnętrzną wiedzą są wspomagane przez specjalnie dostosowane platformy i systemy informatyczne.
3 pytania do … Preston
Co według fabryki jest kluczowe w transformacji cyfrowej?
„Fundamentalnym elementem transformacji cyfrowej jest holistyczne podejście oparte na technologii, kulturze organizacyjnej i elastyczności procesów, umożliwiające adaptację do szybko zmieniającego się środowiska biznesowego. Jednocześnie, należy pamiętać o sile jaką niesie zespół ludzi i jak istotny jest jego wkład w nieustanny rozwój rozwiązań cyfrowych w organizacji. Synergia powyższych czynników jest kluczowa w przejściu od rozwiązań analogowych do w pełni zautomatyzowanych procesów cyfrowych.”
Dlaczego warto ubiegać się o tytuł Fabryki Przyszłości?
„Tytuł Fabryki Przyszłości jest prestiżowym wyróżnieniem, umożliwiającym firmom wymianę doświadczeń. Udział w Konkursie pozwolił nam spojrzeć jeszcze szerzej na naszą organizację i jest motywacją do doskonalenia naszej codziennej pracy. Konkurs daje dostęp do najlepszych praktyk, innowacji i sieci współpracy, co prowadzi do zwiększenia efektywności, konkurencyjności i zdolności do adaptacji do zmian rynkowych i potrzeb Klientów.”
Jakie aspekty zarządzania fabryką są dziś kluczowe w perspektywie wyzwań i trendów globalnych?
„W kontekście globalnych trendów, kluczowe aspekty zarządzania fabryką obejmują wykorzystanie danych i analizy ich do optymalizacji procesów, implementację zrównoważonych praktyk produkcji oraz adaptację do wymogów rynku i potrzeb Klientów. Niezbędne jest przy tym uwzględnienie czynnika ludzkiego, bez którego żaden sukces i udana transformacja nie byłaby możliwa. To dzięki odpowiedniemu wdrożeniu zespołu, właściwej komunikacji i transparentności zmian, zarządzanie w firmie produkcyjnej jest możliwe.”
Na pytania odpowiadał: