Dassault Systèmes wprowadza platformę 3DEXPERIENCE w Ericssonie, żeby zharmonizować procesy dotyczące zarządzania produktami oraz badań i rozwoju. Nowe oprogramowanie ma zwiększyć wydajność produkcji, ułatwiając współpracę różnych działów w czasie rzeczywistym, uprości też zarządzanie złożonymi projektami i obniży koszty. Olivier Ribet, wiceprezes Dassault, zaznacza, że wdrożenie będzie szczególnie istotne w odniesieniu do sprzętu wykorzystywanego w sieci 5G. Ericsson do tej pory zawarł umowy na uruchomienie łączności piątej generacji z 60 operatorami na świecie – w Polsce z Polkomtelem (Plus) i P4 (Play).
3DEXPERIENCE
Platformę można obsługiwać z dowolnego urządzenia. 3DEXPERIENCE zawiera aplikacje służące do projektowania w dwóch lub trzech wymiarach oraz do analizy ruchu przedmiotów i ich odkształcania się. Narzędzie pozwala także na komunikację i współpracę – poszczególni użytkownicy mają dostęp do własnych pulpitów nawigacyjnych i niezbędnych programów, a gotową pracę zapisują w chmurze, gdzie mogą udostępnić ją innym osobom. Na czas wprowadzania zmian w aplikacji na komputerze da się zablokować pliki przed kolejnymi modyfikacjami.
Użytkownicy oprogramowania
Z platformy Dassault Systèmes korzysta m.in. hiszpańska firma motoryzacyjna Batz Group, Renault czy polski startup Elite Shipyard z Ełku, zajmujący się projektowaniem i budowaniem łodzi motorowych. Do monitorowania danych z miejskich kamer i czujników oprogramowania używają władze Singapuru, o czym pisaliśmy w artykule o digital twin. Z 3DEXPERIENCE korzystają ponadto inżynierowie, projektanci i przemysłowcy, którzy zajmują się projektowaniem sprzętów ochrony osobistej w ramach społeczności Open COVID-19 Community.