Przejdź do treści

CYBERSEC, czyli “królewska bitwa” o bezpieczeństwo w przemyśle


  • W Katowicach trwa V Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2019.
  • Wydarzenie koncentruje się na przemyśle i obronności.
  • Forum towarzyszą panele poświęcone kobietom w IT oraz zagadnieniom dotyczącym smart city i administracji publicznej.
  • W konferencji biorą udział międzynarodowi eksperci, przedstawiciele biznesu i urzędnicy. Są wśród nich m.in. specjaliści z FBI, Komisji Europejskiej oraz Facebooka.

Dwudniowy CYBERSEC został zorganizowany w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wtorkowe dyskusje skupiają się na cyberbezpieczeństwie w biznesie, m.in. obejmującym przemysłowy internet rzeczy. Do panelu pt. “Bezpieczny i odporny IIoT – osiągalna misja” zostali zaproszeni: Steve Purser (ENISA), Bonnie Butlin (Security Partners’ Forum), Patrick Donahue (Cloudflare), Adam Roś (Samsung) i Przemysław Kania (Cisco). Moderator debaty to Patrick Tucker z Defense One. Gościem innego panelu, “Przemysł i cyfrowi szpiedzy: królewska bitwa” (oryg. ang. – a battle royal), był Michael Malsch z FBI. Towarzyszyli mu Nigel Ng z RSA i prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. W środę konferencja skupi się na problematyce związanej z wojskiem i bezpieczeństwem państwa. W tym dniu dyskusje obejmą zastosowanie dronów w operacjach militarnych i przeciwdziałanie zagrożeniom, które korzystają ze sztucznej inteligencji. Szczegóły CYBERSEC 2019 można znaleźć na stronie Forum.

Dodatkowo uczestnicy konferencji mogą wziąć udział w CYBERSEC Women poruszającym kwestię obecności kobiet w dziedzinie cyfrowego bezpieczeństwa (tylko około 11%), a także w CYBERSEC Expo, czyli targach produktów i usług. Elementem forum są też dyskusje w ramach CYBERSEC Regiony i Miasta, które koncentruje się na inteligentnych rozwiązaniach oraz problemach IT w administracji samorządowej.

Organizatorem Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa jest Instytut Kościuszki z Krakowa, pozarządowy think-tank działający na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju i bezpieczeństwa Polski. Pierwszy CYBERSEC miał miejsce w 2015 roku, rolą konferencji jest łączenie wiedzy ekspertów i praktyków umożliwiające wypracowywanie praktycznych rekomendacji, które posłużą bezpieczeństwu cyberprzestrzeni. Hasłem trwającego w Katowicach Forum jest “Zabezpieczanie światowego, cyfrowego DNA”. Przysłuchujemy się dyskusjom na miejscu, jutro napiszemy o CYBERSEC 2019 więcej.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na