Przejdź do treści

Polsko-fiński Business Mixer oraz cobotyka


  • Krakowski Park Technologiczny i Business Finland zorganizowały wydarzenie Business Mixer poświęcone przemysłowi 4.0.
  • W jego trakcie organizacje i firmy z Finlandii i Polski opowiadały o nowoczesnych rozwiązaniach produkcyjnych.
  • 26 maja natomiast hub4industry zaprasza na spotkanie na temat cobotów.
  • Piszemy, czego dokładnie będzie dotyczyło i jak wziąć w nim udział.

Business Mixer został zorganizowany przez Krakowski Park Technologiczny, czyli małopolską instytucję otoczenia biznesu wspierającą przedsiębiorców, oraz Business Finland – biuro radcy handlowego Ambasady Finlandii. Do „stolicy Małopolski” przyjechali dostawcy technologii, aby pokazać swoje doświadczenia potencjalnym partnerom. Specjaliści opowiadali o cyfrowych bliźniakach, sztucznej inteligencji, internecie rzeczy i predictive maintenance. Na konferencji wystąpili m.in. Toni Mattila, szef zrównoważonej produkcji w Business Finland, Bartosz Józefowski, zastepca dyrektora ds. przemysłu 4.0 w KPT i dr Anna Pająk, koordynator Zespołu ds. Krajowej Sieci EDIH w Platformie Przemysłu Przyszłości. Przedstawicielka PPP przybliżała trendy w inteligentnej produkcji, podkreślając, że Polska ma w tym obszarze wiele do zrobienia:

Według Digi Index Siemensa, w 2021 roku wskaźnik cyfryzacji naszego przemysłu wyniósł w 4-stopniowej skali 1,8. Najczęściej w Polsce wdraża się analitykę danych do optymalizacji produkcji, PdM, roboty, oprogramowanie obniżające koszty protypowania i wprowadzania nowych produktów oraz rozwiązania z zakresu IIoT. Obszarami, w których technologie cyfrowe stosuje się najchętniej, są komunikacja z klientami i dostawcami, optymalizacja procesów produkcyjnych i cyberbezpieczeństwo – wyliczała Anna Pająk.

Wkrótce Krakowski Park Technologiczny pod marką Hubu Innowacji Cyfrowych hub4industry szykuje kolejne wydarzenie z dziedziny przemysłu 4.0. Spotkanie pt. „Wszystko co musisz wiedzieć o cobotyce” zostanie zorganizowane 26 maja w ASTOR Robotics Center w Krakowie przy ulicy Wrobela 3. Firma Universal Robots przedstawi zastosowania robotów współpracujących w przemyśle oraz zagadnienia dotyczące monitorowania i optymalizacji produkcji. Swoją wiedzą podzielą się też eksperci T-Mobile i ASTOR-a. Tu można zapisać się na wydarzenie. Pokaz potrwa od 9:45 do 14:30.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na