CDM Packaging – sukces w ramach zaawansowanych technologii produkcyjnych

Poznaj Laureata Konkursu Fabryka Przyszłości 2023

CDM Packaging
Ksawerów


W obliczu konkurencji i dynamicznych warunków rynkowych, przestarzałe i mało wydajne maszyny stają się przeszłością. Wprowadzając zaawansowane technologie produkcyjne, fabryki nie tylko nadążają za tempem zmian, lecz także kreują je, dysponując jednocześnie unikatowym wyposażeniem, które stanowi ich istotną przewagę konkurencyjną. Wprowadzenie zaawansowanych technologii produkcyjnych w przedsiębiorstwach to nie tylko kwestia dostosowania się do zmian, lecz strategiczny krok w kierunku budowania Fabryki Przyszłości, której działania są nie tylko reakcją na nowe wyzwania, lecz także kształtują przyszłość branży produkcyjnej.

CDM Packaging Ksawerów, otrzymując wyróżnienie w kategorii Zaawansowane Technologie Produkcyjne w ramach systemu ADMA (Advanced Manufacturing Awards), udowodniła swoją doskonałość i innowacyjność w dziedzinie produkcji. Otrzymanie nagrody w systemie ADMA potwierdza, że CDM – Ksawerów jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, przyczyniając się do postępu w branży zaawansowanych technologii. To wyróżnienie jest nie tylko uznaniem osiągnięć firmy, ale również dowodem na jej zaangażowanie w doskonalenie procesów i oferowanie klientom najwyższej jakości produktów.

O firmie CDM

CDM Packaging jest jednym z wiodących dostawców nowoczesnych opakowań giętkich w Polsce i Europie. W ofercie znajdują się wysokiej jakości opakowania do produktów świeżych z rynku fresh market, jak sałaty, zioła i kwiaty, szerokiej gamy produktów spożywczych i artykułów przemysłowych, a także do żywności dla zwierząt, suplementów, odżywek, kosmetyków, chemii gospodarczej i innych produktów. W produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze maszyny do druku fleksograficznego, laminacji, obróbki laserowej, cięcia, zgrzewu i perforacji. W ofercie firmy znajdują się zaawansowane technologicznie opakowania stojące typu stand up pouch i flat bottom pouch, wyposażone w różne rodzaje zamknięć, laserowo wykonaną perforację, nacięcia easy tear oraz okienka ekspozycyjne. Rozwijane są technologie produkcji opakowań barierowych z monomateriałów, papieru i folii biodegradowalnych.

Działalność firmy opiera się na standardach ISO9001:2015, BRC PM oraz FSC® C173942 nadzorowanych przez SGS. CDM prowadzi szereg własnych projektów badawczych i wdraża kolejne innowacje technologiczne i produktowe, jest członkiem Polskiej Izby Fleksografów oraz Stowarzyszenia Natureef gdzie z sukcesem angażuje się w projekty badawcze i prace grupy legislacyjnej.

Dlaczego CDM Packaging ?

Firma kładzie nacisk na najwyższą wiarygodność, którą mierzy się poprzez terminowość dostaw i jakość produktów dostarczanych do wymagających klientów. Zaawansowana informatyzacja wspomaga efektywne zarządzanie kluczowymi procesami, automatycznie gromadząc liczne informacje z hali produkcyjnej oraz operacji pomocniczych. Dzięki zastosowanym technologiom firma wyróżnia się znaczną elastycznością i efektywnością w realizacji zadań.

3 pytania do … CDM

Co według fabryki jest kluczowe w transformacji cyfrowej?

„W transformacji cyfrowej najważniejsze jest uzyskanie korzyści w postaci kontroli procesów w czasie rzeczywistym, optymalizacji procesów, obniżenia kosztów, zapewnienie bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktów.”

Dlaczego warto ubiegać się o tytuł Fabryki Przyszłości?

„Udział w konkursie pozwolił na weryfikację osiągniętego przez nas poziomu rozwoju w obszarach techniki przetwórczej, rozwiązań technologicznych, organizacji przedsiębiorstwa, cyfryzacji procesów i prac B+R. Mieliśmy świetną okazję do pozyskania nowej, ciekawej wiedzy w trakcie spotkania z audytorami oceniającymi CDM. Pozyskany tytuł Fabryki Przyszłości jest dla nas doskonałą rekomendacją i wzmacnia naszą pozycję rynkową.”

Jakie aspekty zarządzania fabryką są dziś kluczowe w perspektywie wyzwań i trendów globalnych?

„Zarządzanie i rozwój poprzez innowacje oraz tworzenie kultury kreowania innowacji na różnych poziomach organizacji, dają możliwość przyśpieszenia rozwoju i osiągnięcia przewagi rynkowej. Pozyskiwanie i umiejętne korzystanie z wiedzy, czyli wdrażanie jej na potrzeby organizacji, jest dzisiaj kluczowe. Łatwiej to osiągnąć, korzystając z idei Open Innovation we współpracy z partnerami zewnętrznymi we wspólnych projektach B+R, monitorowaniu zmian prawa, technologii i trendów rynkowych.”

Na pytania odpowiadał: