Przejdź do treści

„AI przy kawie”: o autonomicznych pojazdach, analizie danych i machine learningu


  • Uczestnicy webinarium, organizowanego przez DIH4AI, posłuchają ekspertów mówiących o społecznych aspektach wykorzystywania sztucznej inteligencji i o działalności grupy MLGdańsk.
  • Spotkanie rozpocznie się w środę o 18:00.
  • Poniżej piszemy o szczegółach „AI przy kawie” oraz o tym, jak zarejestrować się na wirtualne wydarzenie.

Robert Różański, ekspert w zakresie uczenia maszynowego przybliży działalność grupy MLGdańsk, która popularyzuje wiedzę o analizie danych i algorytmach machine learningowych. Społeczność umożliwia też znalezienie partnerów do projektów z zakresu sztucznej inteligencji. Z kolei Karolina Drobotowicz, zajmująca się etyką AI, opowie podczas spotkania, czego od stosowania algorytmów w sektorze publicznym oczekują ludzie. Tematem trzeciej prelekcji, prowadzonej przez specjalistę od planowania tras robotów, Andrzeja Reinke’go, będą systemy wykorzystywane przez autonomiczne pojazdy.

Terminy i zapisy

Webinarium rozpocznie się 24 lutego o 18:00 i potrwa niecałe dwie godziny, do wydarzenia można dołączyć, rejestrując się w serwisie Meetup. Spotkanie zrelacjonujemy w portalu PrzemyslPrzyszlosci.gov.pl. Organizatorem „AI przy kawie” jest gdański Hub Innowacji Cyfrowych – ośrodek, który, podobnie jak pozostałe DIH-y, zajmuje się wsparciem transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. W laboratorium robotyki DIH4AI pokazuje firmom działanie maszyn, np. urządzenia laserowego do tworzyw sztucznych oraz narzędzi do spawania i lutowania. W laboratorium można także sprawdzić przydatność przemysłową drukarki 3D.

Sztuczna inteligencja w Polsce

Autorzy przyjętej przez rząd „Polityki dla rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce od 2020 roku” podkreślają, że w najbliższych latach liczba zastosowań algorytmów uczenia maszynowego gwałtownie wzrośnie. Z tego powodu w dokumencie wyszczególniono ponad 200 zadań ułatwiających wdrażanie AI, rozwój firm oraz projektów badawczych. Obecnie, według Ipsos-u, 34% krajowych przedsiębiorstw deklaruje, że używa sztucznej inteligencji.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na