roboty przemysłowe

8-11 marca – wirtualne Forum Gospodarcze TIME o przemyśle, infrastrukturze, finansach i usługach

  • W bloku skoncentrowanym na problematyce przemysłowej eksperci zajmą się normalizacją w wytwórczości oraz gospodarką wodorową.
  • W programie Forum są też: stan wdrożenia 5G, rozwój ICT i tzw. zielony ład.
  • Wydarzenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji rozpocznie się w poniedziałek.

Teresa Sosnowska z Polskiego Komitetu Normalizacyjnego przybliży, w jaki sposób standaryzacja w przemyśle 4.0 przydaje się małym i średnim przedsiębiorstwom. Wdrażanie normalizacji w MŚP omówi też Jochen Friedrich, przedstawiciel OpenForumEurope. Drugi dzień konferencji (9 marca) będzie poświęcony przemysłowi – paneliści porozmawiają o transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, zgodności w założeniach dotyczących nowoczesnej produkcji i przekształceń w energetyce, a także przedyskutują zalety i zagrożenia związane z gospodarką wodorową.

Infrastruktura, usługi i finanse

W pozostałe dni uczestnicy Forum Gospodarczego skupią się na infrastrukturze, finansach i usługach. W ramach pierwszej dziedziny w agendzie są: stan wdrożenia sieci piątej generacji w Polsce i na świecie – oraz możliwości i bariery rozwoju sektora ICT w czasie pandemii. Wprowadzanie europejskiego zielonego ładu, współpraca między biznesem a nauką, a także waluty cyfrowe to z kolei tematy zaplanowane w bloku dotyczącym finansowania. W kategorii obejmującej usługi eksperci poruszą kwestie cyfrowej suwerenności i cyberbezpieczeństwa, digitalizacji ochrony zdrowia oraz budowy europejskiego rynku danych.

Terminy, zapisy

Tegoroczna edycja Forum Gospodarczego TIME (skrót od: Telecommunication, Industry, Media, Energy) jest trzynastą konferencją w tym cyklu. Na wydarzenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji można zapisać się w pod adresem fgtime.pl. Uczestnicy wirtualnie będą mogli zwiedzać stoiska wystawców oraz oglądać prezentacje i webinary.

Przed rokiem publikowaliśmy w Platformie Przemysłu Przyszłości relację z dwunastego FG TIME, w którego programie były m.in.: internet rzeczy, sztuczna inteligencja i zagadnienia prawne dotyczące obszarów współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami.