Przejdź do treści

Wtorkowe spotkanie o monitorowaniu stanu maszyn i predictive maintenance


  • Działanie kart diagnostycznych, kontrolowanie układów mechanicznych i case study z branży motoryzacyjnej to tematy nadchodzącego wydarzenia.
  • Zaproszeni goście są ekspertami firm Mitsubishi i ReliaSol. Wydarzenie, organizowane w ramach cyklu „Przemysł Przyszłości w Praktyce” będzie transmitowane w portalu PPP – poniżej publikujemy szczegółowe informacje.

Różne strategie utrzymania ruchu, w tym reaktywną, prewencyjną i predykcyjną, szczegółowo omówi Jakub Kwiatkowski z Mitsubishi Electric. Ekspert przybliży także działanie programu do zdalnego monitorowania zużycia maszyn oraz funkcjonalności kart diagnostycznych, które można zamontować w robotach. Kroki potrzebne do uruchomienia predykcyjnego modelu utrzymania ruchu w zakładzie wytwórczym będą częścią prezentacji Pawła Bobowskiego, specjalisty ds. automatyki przemysłowej. Bobowski przedstawi również przykładowe wdrożenie diagnostyki układu mechanicznego obejmujące powiadomienia w czasie rzeczywistym. Z kolei Dariusz Broda zajmujący się wdrażaniem systemów przedsiębiorstwa ReliaSol, opowie o tym, którzy menadżerowie najbardziej skorzystają z predictive maintenance, pokaże budowę narzędzia diagnostycznego i przedstawi krótkie case study z branży motoryzacyjnej odnoszące się do procesu spawania.

Szczegóły wydarzenia

Spotkanie prowadzone przez Dawida Solaka, pełniącego obowiązki prezesa Platformy Przemysłu Przyszłości, rozpocznie się 16 listopada o 13:30. Transmisja będzie dostępna zarówno w portalu, jak i na profilach PPP w serwisach Facebook i YouTube. Jeśli chcą państwo dostać wiadomość z przypomnieniem, prosimy o rejestrację w dziale Wydarzenia. Kolejne webinaria organizowane w cyklu „Przemysł Przyszłości w Praktyce” są zaplanowane na 23 i 30 listopada – szczegółowy harmonogram jest na podstronie serii. Tam też dostępne są formularze – korzystając z nich każdy może zgłosić temat, o którym chciałby posłuchać podczas przyszłych wydarzeń, z kolei osobny kwestionariusz dla prelegentów ułatwia zaproponowanie prezentacji.

Predictive maintenance

Dziedzinę PdM szczegółowo omówił Jarosław Smulski, ekspert IDC w zakresie przemysłu 4.0 i IIoT, w artykule „Predictive Maintenance przewidzi, kiedy nastąpi awaria”. Z kolei o wdrożeniu predykcyjnego utrzymania ruchu w zakładzie z branży meblarskiej, opowiedział Andrzej Dereń, Dyrektor Techniczny TURCK Polska. Z analizy ResearchAndMarkets, dotyczącej wartości rynku rozwiązań z zakresu konserwacji zapobiegawczej wynika, że w ubiegłym roku wyniosła ona 4,45 miliarda dolarów. Prognoza na 2030 rok zakłada zwiększenie tej kwoty do ponad 64 miliardów przy średniorocznym wzroście w wysokości 31%.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na