Przejdź do treści

Wirtualne spotkanie o doświadczeniach z zakresu transformacji firm w Polsce


  • Eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości podzielą się obserwacjami na temat czynników wspierających zmiany w przedsiębiorstwach.
  • Omówią również bariery przekształceń i sposoby ich pokonywania.
  • Wydarzenie rozpocznie się 29 kwietnia o 11:00 i będzie transmitowane w portalu PPP.

Podczas webinarium eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości – Paweł Nowak i prof. Mariusz Hetmańczyk – porozmawiają o czynnikach, które zmieniają podejście przedsiębiorców do cyfryzacji i powodują, że więcej firm decyduje się na transformację biznesu. Wytłumaczą, że przemysł przyszłości nie zawsze wymaga skokowych zmian i bardzo dużych inwestycji. Skupią się również na przełamywaniu barier wdrożeń związanych m.in. z brakiem wiedzy u osób decyzyjnych, wcześniejszymi doświadczeniami czy niechęcią do oddania kontroli nad procesami w przedsiębiorstwach.

Termin

Uczestnicy wydarzenia pt. „Polskie doświadczenia w zakresie transformacji cyfrowej MŚP” poznają szczegółowo takie inicjatywy PPP, jak konkurs Fabryka Przyszłości, Platforma Cyfrowa czy współpraca z samorządami. Spotkanie, przygotowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, rozpocznie się 29 kwietnia o 11:00 i będzie transmitowane w portalu Platformy Przemysłu Przyszłości, a także w mediach społecznościowych. Kolejne, zaplanowane na 5 maja, będzie poświęcone kompetencjom potrzebnym w gospodarce 4.0.

Webinaria PPP

Platforma Przemysłu Przyszłości od początku swojej działalności prowadzi wirtualne spotkania poświęcone zagadnieniom transformacji przedsiębiorstw. Uczestnicy webinariów poznali m.in. sposoby wykorzystania urządzeń internetu rzeczy, a także wpływ platform IoT na wydajność procesów produkcyjnych. Zaproszeni goście wyjaśniali, czym jest i jak budować kulturę innowacji. Jeden z prelegentów, Paule Coyle, założyciel organizacji Entrepreneurial Mindset Network, tłumaczył, czego przedsiębiorstwa powinny uczyć się od startupów, żeby się rozwijać. Z kolei trenerka biznesowa i CEO AgilePMO, Małgorzata Kusyk poruszała kwestię komunikacji w zarządzaniu zmianą.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na