Na pierwszej wystawie pracują przemysłowe roboty IRB 120 – dwa zamontowane na podłodze i dwa na suficie. Maszyny podają sobie bombki, które potem układają na plastikowych podstawkach zamocowanych przy drzewku. Następnie, kiedy wszystkie ozdoby znajdują się na swoim miejscu, mechaniczne ramiona zdejmują je. Efektowną i wymagającą precyzji prezentację roboty powtarzają co pół godziny. IRB 120 waży 25 kg, jest nieduży, rozpiętość ramion maszyny wynosi 58 cm, natomiast maksymalny ciężar, który może unieść, to 3 kg.
Ten model maszyn ABB znajduje się jeszcze w jednej witrynie Bloomingdale’s, gdzie trzy roboty trzymają 38-calowe wyświetlacze, na których pojawiają się teksty świątecznych piosenek wybranych przez klientów sklepu. Dzięki technologii firmy andyRobot, obraz zmienia się zależnie od odległości między ekranami – gdy są blisko, pokazują tę samą scenę, kiedy ekrany oddalają się, filmy i obrazy przeskakują z jednego na drugi. Kolejne cztery roboty przemysłowe ABB – IRB 1200 – tworzą autonomiczną orkiestrę. Grają kolędy na ksylofonie, tamburynie, dzwonach rurowych i na mosiężnych shakerach, czyli instrumentach przypominających marakasy (czyli rodzaj grzechotek). Zależnie od wersji IRB 1200 mogą sięgać po przedmioty oddalone o 70 lub 90 cm. Te z krótszymi ramionami potrafią unieść 7 kg, a z dłuższymi – 5.
W sklepie działa jeszcze mały cobot YuMi, jeden z flagowych produktów ABB. W Bloomingdale’s maszyna wykorzystuje urządzenie Nespresso, żeby przygotować kawę osobom odwiedzającym sklep. Co ważne, robot nie tylko pobiera kapsułki i podaje kubki, ale też czyści ekspres. YuMi może pracować w towarzystwie ludzi i potrafi wykonywać zadania wymagające dokładności, np. montować bardzo małe elementy w zegarkach. To jeden z cobotów funkcjonujących w fabryce ABB w Kangqiao.
Przy tej okazji życzymy Państwu Spokojnych Świąt i odpoczynku (także od urządzeń). Z publikacjami w portalu wrócimy 27 grudnia.