Przejdź do treści

Prawie 1,2 miliona Polaków wzięło udział w kursach rozwijających kompetencje cyfrowe


1,17 miliona mieszkańców naszego kraju wzięło udział w kursach podnoszących poziom cyfrowych umiejętności, organizowanych przez amerykański koncern. W Europie Polska uplasowała się na drugim miejscu – więcej uczestników szkoleń (1,6 miliona) było tylko w Wielkiej Brytanii. Na całym świecie zdobyliśmy szóste miejsce, poza Wielką Brytanią wyprzedziły nas: Stany Zjednoczone, Brazylia, Meksyk czy Indie. W ciągu dziewięciu miesięcy ze szkoleń skorzystało w sumie 30 milionów osób.

(fot. Pixabay)

Inwestycja Microsoftu w Polsce

Cykl bezpłatnych szkoleń uzupełniają specjalistyczne kursy przeznaczone dla specjalistów z dziedziny chmury obliczeniowej czy sztucznej inteligencji. To jeden z elementów działań koncernu ze Stanów Zjednoczonych, wspierających polskie firmy i instytucje publiczne w transformacji cyfrowej. Firma zbuduje lokalne data centers, a także zwiększy kwalifikacje 150 tysięcy specjalistów. Koszt inwestycji to 4 miliardy złotych. Przez 10 miesięcy od ogłoszenia przedsięwzięcia, Microsoft przeszkolił 57 tysięcy profesjonalistów IT.

data center
(fot. Getty Images)

E-learning Przemysłu Przyszłości

Osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy z zakresu przemysłu 4.0 mogą zarejestrować się w serwisie E-learning Przemysłu Przyszłości. Znajdą w nim szkolenia dotyczące cyberbezpieczeństwa, komunikacji w fabryce oraz zastosowań AI w procesach wytwórczych. Do kursów poświęconych poszczególnym technologiom wprowadza pierwszy, obejmujący podstawowe informacje o nowoczesnych sposobach wytwarzania. W kolejnych miesiącach platformę uzupełnimy o nowe treści.

(Aktualna zawartość E-learningu Przemysłu Przyszłości – graf. Lech Mazurczyk)

Transformacja przedsiębiorstw

Z opracowania Instytutu Humanites pt. „Bariery i trendy. Transformacja technologiczna firm w Polsce” wynika, że 77% polskich firm uważa za konieczne szkolenie pracowników na każdym etapie cyfrowej transformacji. Z kolei 42% zwraca uwagę na niedostateczne kompetencje pracowników, niezbędne do technologicznej zmiany w organizacjach. Publikację można pobrać z naszej Biblioteki 4.0.

ikony technologii używanych w przemyśle 4.0
(graf. Getty Images)

Podsumowania Europejskiego Trybunału Obrachunkowego

Wnioski z raportu kontrolnego ETO z 2019 roku pokazują, że ponad 75 mln dorosłych mieszkańców Unii Europejskiej nie potrafi korzystać z komputerów i internetu. W rankingu państw Polska znalazła się na 23 miejscu. Eksperci wyliczyli, że 4,51 miliona mieszkańców naszego kraju w wieku od 16 do 74 lat nigdy nie używało internetu, a prawie 4,8 miliona osób – komputera. Gorsze wyniki mają Cypr, Łotwa, Rumunia i Bułgaria. Na drugim biegunie zestawienia są: Holandia, Finlandia i Wielka Brytania.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na