Obecni na konferencji dowiedzą się, w jaki sposób budować strukturę systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, poznają też zagrożenia dla przedsiębiorstw oraz sposoby obrony przed nimi. Wydarzenie obejmie zagadnienia specyficzne dla przemysłu, a więc ochronę linii produkcyjnych, zabezpieczenia systemów BMS, ERP i urządzeń mobilnych. Jeden z prelegentów, Krzysztof Mizerski, specjalista w zakresie cyberbezpieczeństwa, przybliży, jak bezpiecznie wymieniać informacje, odpowie też na pytanie, czy chmura obliczeniowa jest zawsze dobrym rozwiązaniem.
Weryfikacja i wielopoziomowość IIoT
Dawid Jankowski, przedstawiciel Sii, polskiej firmy świadczącej usługi IT, opowie, jak ważna w zabezpieczaniu systemów jest weryfikacja, pokaże przykłady sytuacji, w których pominięcie jej doprowadziło do groźnych incydentów. Zagadnienia dotyczące przemysłowego internetu rzeczy przedstawi z kolei Marek Ostafil – współzałożyciel katowickiego Cyberus Labs skupi się na ochronie IIoT jako inwestycji wielopoziomowej, obejmującej zarówno urządzenia i dane, jak i użytkowników. Najlepsze praktyki przy wdrażaniu systemów dla sieci przemysłowych omówi Lech Rajzer z firmy Astor, który opowie o pasywnych i aktywnych systemach cyberbezpieczeństwa.
Konferencja „Cyberbezpieczeństwo w Przemyśle 4.0” zostanie zorganizowana 3 marca w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. Współorganizatorami wydarzenia są Platforma Przemysłu Przyszłości, firmy ASTOR, Sii Polska, Cyberus Labs oraz Powiat Wrzesiński.