Przejdź do treści

Jak użyć rozszerzonej rzeczywistości w fabryce?


  • O doświadczeniach we wprowadzaniu AR w przemysłowe życie opowiedzą w trakcie spotkania online przedstawiciele Polpharmy i Apzumi.
  • Zapowiadamy środową konferencję „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw #2” poświęconą nowoczesnym technologiom w zakładach produkcyjnych.
  • Piszemy szerzej o tematyce wydarzenia, w tekście także link do rejestracji.

Dariusz Trawiński, kierownik utrzymania ruchu w Polpharmie, razem z Łukaszem Andrzejczykiem i Przemysławem Koskiem z Apzumi przedstawią zastosowania rozszerzonej rzeczywistości w przemyśle. Podzielą się doświadczeniami we wprowadzaniu AR do zakładów, które wykorzystują tę technologię do usprawniania konserwacji i obniżania kosztów szkoleń nowych pracowników. Prelegenci zwrócą również uwagę na bariery, na które natknęli się w procesie wdrożenia. Uczestnicy wirtualnego spotkania dowiedzą się, jak zaplanować działania pilotażowe w sposób minimalizujący ryzyko.

Zapisy na konferencję

Wydarzenie organizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, firmę Stermedia i Platformę Przemysłu Przyszłości rozpocznie się 27 maja o 10:00, rejestrację prowadzi serwis Wroclaw.pl. Widzowie będą mogli zadawać pytania prelegentom na czacie. To spotkanie dla specjalistów i menadżerów, którzy rozważają wprowadzenie nowoczesnych technologii w swoich przedsiębiorstwach.

Cykl „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”

Podczas poprzedniej konferencji tej serii eksperci FANUC-a i Stermedia pokazali, jak robotyzacja i sztuczna inteligencja przyczyniają się do obniżenia kosztów w zakładach produkcyjnych. Przedstawiciele Volkswagena przybliżali plany i realizacje z zakresu technologii przemysłu 4.0 w wielkopolskich zakładach firmy. Uczestnicy mogli też dowiedzieć się o potencjalnych przewagach konkurencyjnych wynikających z innowacji w wytwórczości. Relację ze spotkania publikujemy tutaj. Kolejne webinaria będą dotyczyły wprowadzania w zakładach rozwiązań opartych na blockchainie, druku 3D i cyfrowym bliźniaku.

Rozszerzona rzeczywistość w przemyśle

AR w swoich elektrowniach, jak już opisywaliśmy, stosuje Tauron. Technologia pozwala na natychmiastowy dostęp do instrukcji, schematów i filmów dotyczących maszyn, a także umożliwia współpracę z fachowcami przebywającymi w innych krajach. Na rozszerzoną rzeczywistość postawił również Airbus, który posługuję się nią w konserwacji urządzeń i podczas szkoleń – więcej można przeczytać w jednym z naszych case studies.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na