Jak użyć rozszerzonej rzeczywistości w fabryce?

  • O doświadczeniach we wprowadzaniu AR w przemysłowe życie opowiedzą w trakcie spotkania online przedstawiciele Polpharmy i Apzumi.
  • Zapowiadamy środową konferencję „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw #2” poświęconą nowoczesnym technologiom w zakładach produkcyjnych.
  • Piszemy szerzej o tematyce wydarzenia, w tekście także link do rejestracji.
mężczyzna w okularach AR

Dariusz Trawiński, kierownik utrzymania ruchu w Polpharmie, razem z Łukaszem Andrzejczykiem i Przemysławem Koskiem z Apzumi przedstawią zastosowania rozszerzonej rzeczywistości w przemyśle. Podzielą się doświadczeniami we wprowadzaniu AR do zakładów, które wykorzystują tę technologię do usprawniania konserwacji i obniżania kosztów szkoleń nowych pracowników. Prelegenci zwrócą również uwagę na bariery, na które natknęli się w procesie wdrożenia. Uczestnicy wirtualnego spotkania dowiedzą się, jak zaplanować działania pilotażowe w sposób minimalizujący ryzyko.

Zapisy na konferencję

Wydarzenie organizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, firmę Stermedia i Platformę Przemysłu Przyszłości rozpocznie się 27 maja o 10:00, rejestrację prowadzi serwis Wroclaw.pl. Widzowie będą mogli zadawać pytania prelegentom na czacie. To spotkanie dla specjalistów i menadżerów, którzy rozważają wprowadzenie nowoczesnych technologii w swoich przedsiębiorstwach.

Cykl „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”

Podczas poprzedniej konferencji tej serii eksperci FANUC-a i Stermedia pokazali, jak robotyzacja i sztuczna inteligencja przyczyniają się do obniżenia kosztów w zakładach produkcyjnych. Przedstawiciele Volkswagena przybliżali plany i realizacje z zakresu technologii przemysłu 4.0 w wielkopolskich zakładach firmy. Uczestnicy mogli też dowiedzieć się o potencjalnych przewagach konkurencyjnych wynikających z innowacji w wytwórczości. Relację ze spotkania publikujemy tutaj. Kolejne webinaria będą dotyczyły wprowadzania w zakładach rozwiązań opartych na blockchainie, druku 3D i cyfrowym bliźniaku.

wirtualna rzeczywistość w fabryce
(fot. Getty Images)

Rozszerzona rzeczywistość w przemyśle

AR w swoich elektrowniach, jak już opisywaliśmy, stosuje Tauron. Technologia pozwala na natychmiastowy dostęp do instrukcji, schematów i filmów dotyczących maszyn, a także umożliwia współpracę z fachowcami przebywającymi w innych krajach. Na rozszerzoną rzeczywistość postawił również Airbus, który posługuję się nią w konserwacji urządzeń i podczas szkoleń – więcej można przeczytać w jednym z naszych case studies.

5G 6G Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór